Kui ma üritasin 11 aastat tagasi Eesti ulmet kaardistada (vt www.dcc.ttu.ee/andri/sfbooks/kysimused), oli vaid kõige viljakamatel tolleaegsetel ulmekirjutajatel võimalik hoobelda mõne ilmunud raamatuga. Muidugi ei ole kirjutatud ja ilmunud raamatute arv kaugeltki mitte esmane
kriteerium autori väärtuse hindamisel, kuid midagi see siiski näitab. Kui mitte muud, siis pühendumust valitud tegevusele. Sestap vaatleme, millises
seisus on eesti ulmekirjanike kogukond mainitud aspektis täna.
Ülevaatlikkuse huvides võtsin loetellu vaid need autorid, kelle kontol on ulmekirjanduse baasis vähemalt kolm raamatut. Viimane on ka selle poolest hea number, et veel vähemalt mõni aeg tagasi oli see üheks vastuvõtukriteeriumiks Kirjanike Liitu. Valimist jätsin aga välja sellised autorid, nagu Rein Põder, Andrus Kivirähk, Herta Laipaik, Enn Vetemaa, Juhan Paju ning Henn-Kaarel Hellat, kes on muude raamatute kõrval avaldanud ka vähemalt kolm ulmekirjandusega seostuvat raamatut, kuid kes tegutsesid kas varasemal ajal või ei liigitu otseselt žanrikirjanikeks.

Indrek Hargla: 7 romaani, 5 kogumikku.
hargla

Eesti ulme kauaaegne esinumber on küll viimasel ajal ulmekirjutamisest kaugenenud (ja selle juures loetumaks autoriks saanud), kuid aeg-ajalt tilgub ka sellest torust midagi.

Siim Veskimees: 9 romaani, 2 kogumikku. (joonise tegemise ajal, 10. juuni 2014, polnud Siim Veskimehe värskeim teos veel ilmunud).
veskimees

Eesti kontekstis on Veskimees kahtlemata väga produktiivne autor.

Tiit Tarlap: 5 romaani ja 3 kogumikku
tarlap

Enam pole õigustatud rääkida Sindi ulmekirjaniku iseäranis kurvast saatusest, sest ehkki osa tema teostest on välja andnud Tšernobõli sõprade ühing, on 2 romaani avaldanud ka Varrak ning iseäranis viimastel aastatel on avaldamistempo olnud lausa peadpööritav.
Veiko Belials: 2 romaani pluss 1 romaan kahasse ja 3 kogumikku
belials

Eesti ulme „vanameister“ on ise tunnistanud, et kirjutab aeglaselt, ning tema raamatute avaldamistihedus üksnes kinnitab seda fakti.

Maniakkide Tänav: 4 romaani, 1 kogumik, lisaks üks kogumik kahasse
tanav

Nagu näha juuresolevalt pildilt, viimaste aastate üks aktiivsemaid kirjutajaid.

Lew R. Berg: 2 romaani, 2 kogumikku
berg

Kui Berg meie hulgast 2005. aastal lahkus, oletasin ma, et mõne postuumse teose ilmumine on vaid aja küsimus, paraku on elu näidanud vastupidist.

Matt Barker: 3 romaani, 1 kogumik
barker

Sajandivahetusel oli Barker vaat et hüperaktiivne avaldaja, kuid on tänaseks ilmselt kirjutamisest loobunud.
Leo Kunnas: 3 romaani

Leo Kunnas as a man on a mission. Triloogia? Tehtud. Tõenäoliselt rohkem ulmet me ta sulest enam ei näe.
kunnas


Kristjan Sander: 1 (lühi)romaan, 2 kogumikku
krikusannu

Kirjutajate nobenäppude loetelu lõpetab kunagine suur tulevikulootus, kes ei ole samas püssi päris põõsasse ka visanud.
Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0629)