i hargla suudlevad vampiirid 110918Indrek Hargla
"Suudlevad vampiirid".


"Suudlevad vampiirid" on tundmatu kunstniku maal, millest on säilinud ainult kahvatu foto oksjonikataloogis. Ometi võib selles peituda inimkonna koidikusse ulatuva mõistatuse võti. Ja neli sõna, mida jõuab enne oma tapmist läkitada mees, kes on elanud tõenäoliselt tuhandeid aastaid... Mis seos on neil salapäraste rituaalmõrvadega, Lõuna-Ameerika indiaanlaste pärimuste ja Londoni soliidse rahandusfirmaga, kes näib jahtivat... vampiire?


ARTHUR C. CLARKE
Comarre’i lõvi


Ulmekirjanduse klassiku sir Arthur C. Clarke’i (1917-2008) nooruspõlves kirjutatud lühiromaani «Comarre’i lõvi» on nimetatud omamoodi paralleeltekstiks kirjaniku vahest kuulsaimale romaanile «Linn ja tähed». Sarnaselt oma kuulsale paarilisele kujutab ka «Comarre’i lõvi» kaugtuleviku Maad, kus on välja arenenud staatiline utoopiaühiskond, mis on kõik mõeldava saavutanud ning enesega rahulolus arenemise lõpetanud. 32. sajandi kaugtuleviku tehnoloogiline superlinn on Diaspari asemel seekord Dekadentide-nimelise liikumise rajatud Comarre ning staatilise utoopiaga rahulolematu nooruki rollis on Alvini asemel Richard Peyton III.

Siim Veskimees
Ennesõjaaegne kullakarva


Romaanitsükli "Kuu Ordu: Lahkulöömislahingud" esimeses osas "Ennesõjaaegne kullakarva" maalib Veskimees meie lähitulevikust süngemat sorti stsenaariumi – keskkonna halvenemine, ressursside ammendumine, energiakriis, demokraatlike väärtuste devalveerumine, rahvuslikud ja religioossed konfliktid – maailm on vajumas kaosesse, sellele aga seatakse vastu teadlaste ja üldse mõtlevate inimeste protestiliikumisest välja kasvanud organisatsioon, mis on suutnud tungida kosmosesse ja üritab jätkata ka teadusuuringuid, mille suurkorporatsioonid mujal enda huvidele on allutanud.

KO2060 k2V

© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0626)