metsavana2Lõppenud kuu üheks olulisemaks sündmuseks oli kahtlemata Eesti ulme päev, millest saate lähemalt lugeda ka käesolevast numbrist kogunisti kahest ülevaatest, millest üks ametlikum ja teine gonzolikum. Asjaolu, et meie keeles on olemas üks kena katusetermin nii teadusulme, muinasulme kui õudusulme ühendamiseks, väärib kindlasti tähistamist ja ühtlasi kutsuks üles kõiki ulmikuid seda terminit kaitsma ja hoidma. Ehk siis nähes antud mõiste väärtarvitamist tuleks kindlasti sekkuda ja teavitustööd teha. Väärkasutuse all pean eelkõige silmas kõikvõimalikke elektroonikute ulmelaboreid ja ulmerulatajate võistlusi aga ka erinevaid „ulme” liitega värdtermineid nagu näiteks „imeulme”, mis kõlab heal juhul naeruväärselt ja halvemal juhul suisa piinlikult ning ei sobi kindlasti tähistama kogu fantaasiakirjandust. Sellest, miks muinasulme oleks parem valik, on Reaktoris varemalt kirjutanud ka Jüri Kallas.

Reaktorisisestest töövõitudest lisas Kanada autor Douglas Smith meie ajakirja enda veebilehel olevasse ning populaarsesse mitte-ingliskeelsete fanzinede-ajakirjade nimistusse ja seetõttu on meile saadetavate välismaiste kaastööde arv järsult kasvanud. Paar neist avaldame ka antud numbris.

Muus osas jätkame vanaviisi ehk siis intervjuu, uudised, raamatuarvustused-mänguaruvustused. Jätkub Taivo Risto ülevaade Estconi viktoriinidest ning Ove jagab enda muljed Soome Traconist ja ühest aurupungi baarist.

Kaanepilt Unnel Lennu.
Kaanekirjad Ene Kallas.
Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0655)