Reaktoril ning meie pikaajalisel koostööpartneril lauamänguajakirjal VPl on au kuulutada välja ulmeline lauamänguloomingu võistlus.
Võistlusest on osa võtma oodatud kõik, kellel huvi ulmekirjanduse ning lauamängude vastu. Võistluse žüriisse kuuluvad nii Reaktori kui VP toimetajad ja tuntud Eesti lauamänguautor Meelis Looveer. Peaauhinna on välja pannud 2d6 lauamängukirjastus, mis sõlmib võitjaga lepingu ning annab ka mängu välja. Seega, kõik nokitsejad ning mängijad – teil on nüüd võimalus ning motivaator oma ideed lõpuni välja arendada ning meie võistlusele saata.

peaauhind


Võistluse reeglid:

1. Võistlusele saadetav mäng peab olema töötav prototüüp. See tähendab, et mängu kontseptsioon on paigas, kuigi pisiasjad võivad tahta kohendamist. Kujundus ei ole oluline, kuigi tuleb kindlasti mängimisel saadava mulje puhul kasuks. Prototüüp peaks olema vähemalt nii kvaliteetne, et ei lagune esimese mängu käigus ära. Mängujuhend peab olema eesti keeles.
2. Tegu peab olema algupärase autori mänguga. Võistlusele töö saatmisega kinnitab autor, et ei ole teinud mingit sahker-mahkerit või hoopiski üks-ühele mängu mõne teise pealt maha teinud. Plagiaadid eemaldatakse võistluselt.
3. Mäng peab olema temaatiliselt ulmega haakuv: žanriks fantaasia, õudus, teaduslik fantastika, alternatiivajalugu.
4. Võistlus lõppeb 1. septembril, mil žürii asub saadud mänge testima. Žürii jätab endale õiguse peaauhinda mitte välja anda. Žürii võib ühise otsusena ka liialt väheste võistlustööde laekumisel võistluse lõpp-kuupäeva edasi lükata.
5. Mängu karpi/kotti tuleb lisada ka kinnine ümbrik oma kontaktandmetega. Ümbrikule kirjutada vaid mängu nimi – sedasi on pärast mänge-autoreid hea kokku viia. Püüame hindamisel säilitada anonüümsust.
6. Võistlusest osalemiseks tuleb mängude prototüübid toimetada Lorieni (Paldiski mnt 67, 10614 Tallinn. Märksõnaks „Lauamänguvõistlus“) kas siis isiklikult või postiga.
7. Lõplik kujundus jääb võitnud autori ning kirjastaja otsustada.
8. Kui intellektuaalomandi omanik on nõus, et tema loomingu teemal tehakse mäng ning jõutakse kokkuleppele, siis võib kasutada ka kellegi teise intellektuaalomandit. Sellisel juhul aga ära märkida, et on kasutatud ka kellegi teise loomingut ning millisel määral.

Mängijate arvule, mängu kestvusele, mehaanikatele ning keerukusele piire ei seata. Lihtsatest ning geniaalsetest ideedest võib Reaktorist näidetena leida 2 mängu (Lõputu luupainaja ning Kosmoselahing), mis ei vaja teostuseks tohutut trükkimist, kuid on sellegipoolest väga nauditavad. Kindlasti on meie lugejatel mõni nutikas idee, mis lihtsalt ootab rakendamist.

Suve käigus korraldame võistluse raames ka töötubasid, millest saavad osa võtta kõik huvilised.

Reaktor paneb omalt poolt välja kolm lauamängu, millest teise koha saanu valib endale auhinnaks ühe mängu ning seejärel valib kolmanda koha saanu kahe allesjäänu vahelt endale auhinnaks ühe mängu.
Reaktori auhinnad
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0624)