Kirjastus Fantaasia


leinster-kaas


Uurimismeeskond. Kolooniate Inspektsiooni jutud.
Murray Leinster
Tõlkinud Ain Raitviir, Priit Kenkmann, Külli Seppa, Jaana Talja
Kaanepilt: Meelis Krošetskin
Orpheuse raamatukogu

Ameerika ulmeklassiku Murray Leinsteri (1895-1974) Hugo-auhinna võitnud jutustus "Uurimismeeskond" peaks kogumiku "Lilled Algernonile" vahendusel kõigile eesti ulmehuvilistele hästi tuttav olema. Kes ei mäletaks kodiaki karusid Haputaigna Charley't, Sitka Pete'i, Faro Nelli ja Kullatükki ning nende seiklusi Loren Kahe kolooniaplaneedil.
Vähem on teada, et Murray Leinster kirjutas neli üsna sarnase skeemiga ajakirjajuttu kokku raamatuks, mida ühendas Kolooniate Inspektsiooni vaneminspektori Bordmani tegelaskuju - "Uurimismeeskonna" eestikeelses variandis Roane, kuna omal ajal tõlgiti ära just ajakirjaversioon -, kelle tööülesanded viivad ta neljale väga erineva kliimaga kolooniaplaneedile erinevaid probleeme lahendama. Nüüd jõuabki see neljast ajakirjaloost kokku kirjutatud raamat eesti ulmehuviliste lugemislauale, raamat, mida tihti peetakse üliviljaka Murray Leinsteri peateoseks.

kuberneri tõus kaaned copy


Elavad surnud: Kuberneri tõus
Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Tõlkinud Martin Kirotar
Kaanepilt: Meelis Krošetskin

Seriaali “Elavad surnud” maailmas pole vihatumat meest kui Kuberner, despoot, kes juhib müüristatud Woodbury linna, sundides vange omaenda lõbuks zombidega võitlema. Aga kuidas ta alustas? Kuidas tast sai selline mees? Tuleb välja, et ta alustas vaikse, rahuliku muusikaärimehena, kes armastas väga oma venda ja vennatütart. Kas võib öelda, et kui vaatad küllalt kaua kuristikku, vaatab kuristik viimaks sinu hinge? See raamat on Kuberneri lugu.
On elavaid surnuid täis maailm ja Brian Blake, ta vend Philip, tolle tütar Penny ja nende sõbrad Bobby ja Nick, kes üritavad keset zombide maailmalõppu ellu jääda, alguses teisi inimesi otsides, siis neid umbusaldades, viimaks – kahjuks küll enamikku neist – vihates.

Kirjastus Ersen


Varjuvaras


Varjuvaras
Marc Levy

Liigutav jutustus esimesest armastusest, sõprusest ja unistustest.
„Varjuvaras” räägib loo poisist, kes kasvab üles erilise andega: ta saab varastada inimestelt varjusid ja need usaldavad talle saladusi. Tumedad peegeldused tulevad ja lähevad, heites neile kuuluvate inimeste kohta salajasi pilguheite.
Kui peategelane suuremaks kasvab, õpib ta oma annet kasutama, et aidata endal leida teed koolikiusamise, esimese armumise ning meditsiiniüliõpilasena esimeste tööülesannete ja sõprussuhete vahel. Üritades parandada teiste tehtud vigu, taipab ta, et veel pole hilja oma lapsepõlveunistusi püüda.

Kirjastus Varrak



ABISTAV HALASTUS. 3. osa
Originaal: Ancillary Mercy
Ann Leckie
Inglise keelest tõlkinud Juhan Habicht
Toimetanud Kirsti Sinissaar
Kujundanud Toomas Niklus
240 lk, pehme köide

Radchi impeeriumis käib kodusõda, sest valitseja Anaanderi kloonid on omavahel impeeriumi arengusuundade pärast tõsiselt tülli läinud. Athoeki tähesüsteemis näivad asjad admiral Breqi – endise sõjalaeva – kontrolli all olevat. Siis aga leitakse orbitaaljaama hämaramast osast keegi, keda ei saaks nagu üldse olemas olla, saabub salapärase ja ülivõimsa Presgeri impeeriumi esindaja ning seejärel ilmub oma laevastikuga Breqile kätte maksma Anaander Mianaai ise.
Breq keeldub oma laeva ja meeskonnaga põgenemast, sest nii jääksid Athoeki inimesed hätta. Võidušansid on väikesed, kuid see pole Breqi kunagi peatanud. Esimese sammuna tuleks anda kõigile Athoeki tehisintellektidele enesemääramisõigus, teadmata küll, millise poole nad valivad...
„Abistav Halastus” on romaanide „Abistav Mõõk” ja „Abistav Õiglus” järg.

RÄNDAJA I
Diana Gabaldon
Originaal: Voyager
Inglise keelest tõlkinud Lauri Vahtre
Toimetanud Ede Kõrgvee
528 lk, pehme köide

Diana Gabaldoni „Võõramaalase” sarja kangelane Claire valmistub taas ajareisiks.
„Võõramaalase” sarja peategelaste Claire’i ja Jamesi viimasest kohtumisest on möödunud kakskümmend aastat ja aeg on edasi läinud nii 20. kui ka 18. sajandis. Viimane asi, mida Claire Jameist teadis, oli see, kuidas too Cullodeni all langes. Koltunud paberite uurimine toob välja aga jahmatava tõe, mis seisis kõik need aastad naise käeulatuses, aga mida Claire ei osanud või julenud otsida.
Claire’ile on määratud veel kord Jamie Fraseriga kohtuda. Selleks tuleb tõmmata joon alla kogu 20. sajandis elatud elule, jätta maha armastatud tütar ja minna vastu tundmatule minevikule. Minevikule, millest saab taas Claire’i ja Jamie tulevik. Aastad pole jahutanud nende armastust, kuid on muutnud neid endid. Nii Jamie kui ka Claire on läbi käinud rasketest katsumustest, mida võib mõlema puhul nimetada pikaks vangistuseks. Põnev seiklusjutt kannab lugeja Šotimaa uduselt mägismaalt kihavatele Edinburghi tänavatele, moodsasse Bostoni haiglasse ja akadeemilistesse ringkondadesse, et sealt taas pikkade aja- ja vahemaade taha kanduda.

SALAMÕRTSUKA TEEKOND II
Robin Hobb
Originaal: Assassin’s Quest
Inglise keelest tõlkinud Sash Uusjärv
Toimetanud Krista Kaer
168 lk, kõva köide

Regali käest napilt eluga pääsenud Fitz jätkab teekonda oma isanda ja kuninga Verity juurde, kes on kadunud Mäestiku kuningriigi metsikutesse mägedesse, muistsete elderlingide maadele. Koos ootamatult leitud vanade ja uute liitlastega asub ta ohtlikule retkele, et viia täide oma saatus Valge Prohveti Katalüsaatorina.
Troonianastaja Regal on samal ajal koondanud kõik oma väed Mäestikuriigi piirile, et takistada iga hinna eest sihile jõudmast nii oma venda Verityt kui talle appi ruttavat Fitzi. Kuue Hertsogkonna rannik on jäetud punalaevade rüüstata ning lootust ei paista kusagilt.
Bucki rannikul pisikeses Moivaranna külas on endale kodu leidnud Burrich ja Molly koos Fitzi pisikese tütrega, kellest on nüüdseks saanud ainus Farseeride pärija. Kuid Regal on lapsest haisu ninna saanud ja mõrtsukad on neil juba jälil.

PIKK UTOOPIA
Terry Pratchett, Stephen Baxter
Originaal: The Long Utopia
Inglise keelest tõlkinud Allan Eichenbaum
Toimetanud Krista Kaer
Kõva köide, 328 lk

Pärast Sammupäeva ja katastroofilist Yellowstone’i purset levivad inimesed aina kaugemale Pikkmaale. Kaugele Pikkmaale jõuab ka Lobsang, tiibeti mootorrattaparandaja peaaegu kõikvõimas uuskehastus, kes on võtnud nõuks jumalasarnaselt positsioonilt tagasi tõmbuda ja vaikselt talu pidama hakata. See plaan pööratakse aga pea peale, kui selgub, et nagu juhuslikult on just selles maailmas midagi väga viltu. Selle olukorra lahendamiseks ei piisa Lobsangi enda jõust, vaja on kutsuda appi superastuja Joshua Valienté, uus inimliik Järgmised ja Lobsangile ainuomaselt ka... Lobsang ise. Kaalul on Pikkmaa ja terve inimkonna säilimine, kõik peavad tegema, mida suudavad, ja paistab, et keegi peab tooma ülima ohvri...

HÄVING. LÕUNA ULATUSE TRILOOGIA I
Jeff VanderMeer
Originaal: Annihilation. Southern Reach trilogy 1
Inglise keelest tõlkinud Juhan Habicht
Toimetanud Kirsti Sinissaar
Kujundanud Anne Pikkov
176 lk, pehme köide

Piirkonnas, mida tuntakse kui ala X, toimub midagi kahtlast. Ametliku versiooni kohaselt korraldati naabruses tegutsenud sõjaväebaasis mingi katsetus, mille käigus läks üht-teist valesti. Tulemuseks oli lokaalne ökokatastroof. Kuna looduslikult on tegemist peamiselt mangroovialaga ja seal ei olnud suurt midagi peale paari kaluriküla, ei häiri toimunu eriti kedagi, liiatigi on juhtunust juba aastakümneid möödas. Vahel saadetakse järjekordne ekspeditsioon olukorda üle vaatama. Mõnikord juhtub ekspeditsiooniliikmetega aga imelikke asju. Näiteks lähevad nad tülli ja lasevad üksteist maha. Või siis ilmuvad järsku tagasi koju teadmata, kuidas nad seda tegid, ja on üldse kuidagi nagu ära vahetatud.
Triloogia „Lõunaringkond“ esimene osa „Häving“ kujutab endast järjekordsel ekspeditsioonil osaleva naisbioloogi päevikut. Sellest selgub, et miski pole päris nii, nagu instrueerimisel öeldi, ja ka mitte nii, nagu esimesel silmapilgul paistab, vaid pigem kõhedust tekitavalt kummaline.
„Häving“ võitis 2014. aastal parima ulmeromaanina Nebula auhinna. Eesti keeles on Jeff VanderMeeri (snd 1968) loomingut varem tutvustatud antoloogiates „Täheaeg 4“ ja „Täheaeg 9“.
Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0581)