Ulmestaar Ove Hillep
1. Mida praegu loed?
Meeldib? Soovitad? Mida head vahepeal vaadanud, mänginud oled?
Praegu lebab juba tükimat aega "Kübeke elutervet vihkamist" järjekorras. Alustasin, kuid ei ole suutnud miskipärast jätkata. Kui see tuhin kord tuleb, neelan paar raamatut järjest. Vaatamisest rääkides kaesin uuesti "Firefly" üle - hea, nagu alati - ning tõbisena vaatasin Netflixist ära "Kolme keha probleemi". Viimane polnud ka halb, kuid hooaja viimane osa oli kuidagi kahtlaselt juurde leiutatud. Kas ka raamatus sedasi, ei tea, kuid ootan uut hooaega huviga, kui see kunagi tulema peaks.
2. Kui reastada ulme kolm
alamzhanri sinu isiklikku huvitavusjärjestusse, siis milline see kolmik oleks?
(koos mõne õigustava-selgitava lausega)
I Igasugune post-apo on alati justkui rusikas silmaauku: Waterworld, Mad Max, Reeve' "Surelikud masinad"... Arvutimängudest rääkides siis Fallout, Surviving the Aftermath jne. Miks? Pole õrna aimugi - meeldib lihtsalt.
II Kindlasti tuleb siin kosmoseulme ära mainida. Sügava mulje on mulle jätnud nii Heinlein, Sterling, Spinrad ja muidugi Kunnas oma "Gort Ashryniga.
III Kolmas koht läheb ilmselt jagamisele alternatiivajaloo ja õuduskirjanduse vahel. Esimesest tuleb kohe pähe Hargla "Frensh ja Koulu", mis oli mõnusalt muhe, ning Tarlapi "Lõhestusjoon". Õudust naudin viimasel ajal küll läbi monitori, kuna pole miskit eriti õudsat kätte juhtunud. Küll aga olen „Tumedatest tundidest“ kuulnud paari täitsa head õudukat.
3. Kui nimetada midagi,
mis sind justnimelt ulme juures paelub, siis mis selleks oleks?
Eks ikka ideed ning lahendused probleemidele, mille olemasolust meil aimugi ei olnud. Samuti on Eesti ulmekamp nii muhe, et peab lihtsalt.
4. Millist sinu jaoks
olulist ulmeraamatut julgeksid või tahaksid soovitada oma emale? Oma ämmale?
Naabri pensionärile? Ja miks?
Need kõik on väga erinevad inimesed. Ämmakesele viisin aasta tagasi kõik Hargla Melhiori-jutud. Järgmine päev käskis mul mustad kotid silme all raamatud ära viia - ta ei saa magada, kuni need veel lugemata on. Seega julged sa midagi üldse enam kellelegi soovitada :)
5. Mis on viimase 10 aasta jooksul olnud sinu suurim elamus, muutus või kogemus? Ükskõik, ulmes või mujal, üks või mitu. Räägi sellest pisut lähemalt.
No suurim elamus oli ilmselt asjaolu, et minust kirjutatakse raamatut - kas nüüd küll päris minust, kuid nimi ja amet klapivad. Eks saab näha, kui raamat välja tuleb :)
Toimumas
13. detsembril kell 19.00 tuleb Tartu kirjanduse maja saalis (Vanemuise
19) esitlusele Jaagup Mahkra esikkogu. Vestleb Raul Sulbi.
18. detsembril õhtul kell kuus ootame kohtuma Joel Jansi ja Maniakkide
Tänavaga peamaja 2. korruse Tartu tuppa.
20. detsembril kell 18:30 on huvilistel võimalus Tallinna
Südalinna Raamatukogus (sama koht, uus nimi) kohtuda ürituse ”Õhtus on ulmet”
raames Meelis Kraftiga. Kirjanikuga vestlevad Lüüli Suuk ja Manfred Kalmsten.
Jutuvõistlus 2025
Raamat võib olla portaal, tähevärav; raamat võib olla ajamasin. On raamatuid, mis annavad võimu surnute üle; on raamatud, kuhu on kätketud hing; on agressiivseid kettipandud raamatuid ja nõiaraamatuid, eestlaste folkloorist on tuntud võluväega seitsmes Moosese raamat. Aastal 2025 tähistame eesti keelt sisaldava raamatu 500. aastapäeva. Tähistame meiegi – järjekordsel kirjastuse Fantaasia ja Eesti Ulmeühingu ühisel jutuvõistlusel paneb Eesti Ulmeühing lisaks tavapärastele auhinnalistele kohtadele välja eripreemia parimale raamatutega seotud temaatikat sisaldavale jutule.
Juttude esitamise tähtaeg: 31. märts 2025
Jutuvõistluse statuuti vaata siit.
Tulemused selguvad festivali Prima Vista raames
2025. mai alguses.
Toimus
Tumedates Tundides loeti ette Krafinna poeetiline ulmejutt ”Kuidas
lõhnab kohv.” LINK.
Õhtud Eesti ulmega raames esitleti 8. novembril Meelis
Krafti raamatut ”Tiuhkamäe 2”, seekord kultuuriklubis Salong. Autoriga vestles
Heinrich Weinberg. Youtube’i LINK
Video salvestas Kersti Taurus ja/või Jaagup Mahkra.
Reedel, 15. novembril toimus Tallinna Keskraamatukogu suures saalis
kolmanda reede ulmeõhtu. Külas käis kosmiline kunstnik Liis Roden, temaga
vestles Manfred Kalmsten. Youtube’i LINK.
Tehnilise poole eest vastutas: Tea Roosvald.