Reaktor on tasuta võrguajakiri, mis loodud fännide poolt fännidele, et tutvustada kodumaist ulmekirjandust, avardada lugejate silmaringi ja anda noortele autoritele võimalus avaldada oma loomingut. Ühtlasi erineb Reaktor teistest eestimaistest võrguajakirjadest visuaalse lopsakuse poolest, kuna kaasame ajakirja tegemisse võimalikult palju nii noori kui ka kogenud kunstnikke, kes saavad avaldada oma tõid juttude illustratsioonide, koomiksite või lausa ajakirja kaanepildi näol. Loodame, et meie ajakiri toob meie põhjamaisesse hämarusse kirkaid ideid.

 

Peatoimetaja: Riho Välk

Toimetajad:

Toimetaja: Laura Loolaid

Toimetaja: Joel Jans ehk J.J. Metsavana

Toimetaja: Artur Räpp

Toimetaja: Agur Karukäpp ehk Maniakkide Tänav

Pressiesindaja: Rait Piir

Keeletoimetaja: Tarmo Raudsep

Keeletoimetaja: Kristjan-Jaak Rätsep

Veebiinsener Ragnar Vutt

 

Hibernatsioonis, kuid meiega:

Toimetaja: Ove Hillep 

Toimetaja: Triin Loide

Keeletoimetaja: Ene Koppelmann

 

Kaastöölised, püsirubriigid, artiklisarjad: 

Jüri Kallas 

Tõnis Hallaste - Reaktori juttudest

Rauno Pärnits: Kurioosum, Kõver kiirgus, Tolmunud topeltettur

Taivo Rist: Päeva materjal Wikipedias

Heinrich Weinberg: Weinberg arvab - Reaktori juttudest

Kalver Tamm: Palju õnne

Jana Raidma: filmivõtted ja kunstiabi

Filmisõber: Jaan Hansen

 

Kaastööd

Kui oled huvitatud Reaktorile kaastööd tegema, saada oma Reaktori temaatikaga kokkusobiv artikkel või jutt toimetuse aadressil toimetus@ulmeajakiri.ee. Autor vastutab, et saadetav kirjatöö on tema kirjutatud ja see ei riiva kellegi teise õiguseid. Saadetav kirjatöö peab olema e-kirja manuses. Sobivad enamik dokumendivormingud, millest on kerge tekst (veebi jaoks) kätte saada. PDF ei sobi. Kirjatöö soovitatav maksimaalne pikkus on 10 tuhat sõna. Reaktoris on avaldatud ka pikemaid jutte ja artikleid, kuid kuna paljudele ei meeldi ekraanilt pikki tekste lugeda, ei ole need lugejate hulgas nii populaarsed (seepärast ilmub Reaktor ka ePub ja Mobi vormingus).

 

Reaktor on ajakiri, mille ainsaks kuluartikliks on tasu domeeni ja serveri eest. Nii ei saa tasu ei toimetuse liikmed, tõlkijad, illustraatorid ega ka juttude ja artiklite kirjutajad. Sellegipoolest on meile oma lugusid andnud Alastair Reynolds, Norman Spinrad, Charles Stross ja Bruce Sterling

 

Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0376)