Kirjastus Ersen


Silmapete II

Silmapete II osa
Hugh Howey

Varemetes ja mürgitatud tulevikumaailmas elab kogukond hiiglaslikus, sadade korruste sügavuses maa-aluses punkris. Mehed ja naised peavad tulema toime ühiskonnas, täis reegleid ja nõudmisi, mis on väidetavalt mõeldud neid kaitsma. Punkris kehtivaid reegleid aastaid vankumatult kohaldanud šerif Holston astub ootamatult üles suurima tabu vastu: ta soovib punkrist välja minna.
Tema saatuslik otsus vallandab drastiliste sündmuste rea. Tema asemel määratakse ametisse täiesti ebatõenäoline kandidaat: Juliette, mehaanik, kel puudub korrakaitses väljaõpe, kuid kes on erakordselt andekas masinate parandaja. Nüüd usaldatakse Juliette'i kätesse punkri masinavärgi parandamine ja ta saab peagi teada, kui rängad on purustused teda ümbritsevas maailmas. Punkris on algamas miski, millele ajalugu vaid vihjab ja millest selle asukad ei ole julgenud isegi sosistada. Ülestõus.

Kirjastus Tänapäev


marslane

Marslane
Andy Weir

Sügisel jõuab kinodesse film "MARSLANE", mis põhineb Andy Weiri samanimelisel raamatul. Loo keskmes on ebaõnnestunud Marsi-missioon, mille käigus meeskond lahkub Marsilt ja jätab sinna maha hukkunuks peetud kaaslase - kes aga tegelikult on elus. Kuidas kaugel planeedil ellu jääda ja kas on mingit pääsemislootust? Äsja avalikustati filmi treiler, mis lubab sellest
üht selle sügise kassihitti (peaosas Matt Damon, režissöör Ridley Scott). Eestikeelne raamat ilmub juba suve lõpus. "Marslase" puhul on esile tõstetud selle teaduslikku pädevust ning on öeldud, et see on üks viimaste aastate kõige ehedamaid sci-fi raamatuid.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0594)