draculaTegu on ameeriklaste ja brittide koostöös valminud sarjaga, mis algas 25. oktoobril 2013 ja see loodi Cole Haddoni poolt. Sari sai eelnevalt kõvasti reklaami (vähemalt Ameerikas ja Suurbritannias), kogudes juba enne esimest episoodi palju fänne. Võiks arvata, et selline üles haipimine ja kiitmine tõstab ootused nii kõrgele, et pärast peab pettuma. Niisiis olin minagi üks neist, kes langes juba enne “Dracula” väljatulekut tema reklaami ohvriks ja lasin end peibutada ilusatel piltidel. Esimest osa vaadates oli ma valmis tegelikult halvimaks. Kuid märkamatult möödunud 45 minutit hiljem olin ma vägagi rahul.
Haddon on võtnud selle riski, et lõhub klassiku ja teeb sellest midagi uut. Sellel olid võrdsed võimalused minna nii täielikult võssa kui ka õnnestuda. Ta on jätnud alles Bram Stokeri raamatust tundut tegelaskujud nime ja suhete poolest ja ausalt öeldes sellega ilmselt sarnasus piirdubki.

Lühidalt sisukokkuvõtet tehes tegevus toimub 19. sajandi Londonis. Dracula (Jonathan Rhys Meyers) on küll endiselt õel, kaval, verehimuline, aga Mina (Jessica De Gouw) toob temas esile selle inimliku poole. Dracula naise tappis Draakoni ordu ja ta usub, et Mina on tema naise taaskehastus. Tollesama ordu pärast kaotas oma naise ja lapsed ka Van Helsing (Thomas Kretschmann). See kättemaksuiha paneb need kaks muidu igal pool vihavaenlastena esitatud mees koos töötama, et too kurjajuur hävitada. Ei tea kui juhuslikult kuuluvad Draakoni ordusse peaaegu kõik Inglismaa tähtsaimad ninad, eesotsas energiatootjad. Dracula, Londonis uue nimega Mr. Grayson, ja Van Helsingi plaan on ordu hävitada, viies esiteks nende firmad pankrotti ja neid vahepeal tappes. Samuti on see Van Helsingile võimalus teha Dracula peal katseid teha, too tahab nimelt uuesti inimeseks muutuda - st päikese käes kõndida ja mitte pidevalt vere järgi janutada. Mr Grayson üritab ka luua vaba juhtmevaba energiat, mis Draakoni ordus olevatele kivisöe ja nafta töösturitele sugugi meelt mööda ei ole. Samal ajal teab Draakoni ordu, et Londonis on mingi vampiir ja peavad sellele jahti.

dracula1

Samas tundub, et selle sarja põhiidee ei ole sugugi Dracula ja Van Helsing versus Draakoni ordu või Mr Graysoni eesmärk võrgutada Mina, vaid hoopis midagi sügavamat. Mr. Grayson tahab anda maailmale vaba juhtmevaba elektrit ja töösturitele see muidugi ei meeldi. Nad üritavad igal võimalikul moel teda saboteerida. Muidugi tuleb siin automaatselt seos Teslaga, kes seisis sama probleemi ees. Ka praegu mõtlevad paljud, kuidas saaks selle idee teoks teha ja suured naftaärikad põhja lasta. Tuua selline idee sisse populaarsesse sarja võib panna inimeste peas idanema idee vabast energiast. Muidugi võib see ka minu soovmõtlemine ja vaataja ülehindamine olla.

Vampiirisarjad on kogunud viimastel aastatel suurt populaarsust ja paljud neist on minu meelest vampiirid täiesti ära solkinud. “Dracula” selline pole. Jah, eks verd lendab vähe ja eepilisi võitlusi tuleb ainult vahete-vahel ette, aga see sobib looga kokku. Tegelased on mitmekihilised, palju realistlikumad ning neis on rohkem isikupära kui Stokeri raamatus. Tegevus pole üheülbaline, sari pakub pinget ning mõõdukalt ka ootamatuid pöördeid ja suhtedraamadele pöörab õnneks piisavalt vähe tähelepanu. Kes on valmis “Dracula” uusversiooni vaatama, siis soovitan julgelt. Esimene hooaeg lõppeb 24. jaanuaril.

© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0542)