SOOME ULMEAUTOR TARTUS JA TALLINNAS


Emmi Itäranta, kirjastus Koolibri ja Soome Instituut koostöös EKL Tartu osakonnaga esitlevad raamatut „Vesi mäletab”
10. märtsil kell 16 Rahva Raamatus (Viru Keskus, 4.k) Tallinnas
11. märtsil kell 17 Kirjanduse Majas (Vanemuise 19) Tartus.
Emmi Itäranta (s. 1976) on pärit Tamperest. Ta lõpetas Tampere Ülikooli teatri- ja draamauurijana ning jätkas õpinguid loova kirjutamise alal Suurbritannias Kenti Ülikoolis, kus magistritöö käigus valmis ka tema esikromaan. Ta on  töötanud dramaturgi, teatrikriitiku, stsenaristi ja kolumnistina.
Praegu elab Emmi Itäranta Canterburys ja on viimasel ajal pühendunud vaid kirjutamisele.
„Vesi mäletab” on hämmastavalt usutav ja hirmuäratav tulevikukirjeldus maailmast, kus kõige suurem defitsiit on puhas vesi. Valitseb diktatuur. Vett jagatakse vaid jaopärast. Kunagisi tehnikasaavutusi võib leida veel ainult suurtest jäätmeaukudest. Need ning peategelase Noria suguvõsas säilinud teemeistri päevikud on ka ainus side endise maailmaga. Noria saab noore tüdrukuna teemeistriks ning oma suguvõsa suure saladuse hoidjaks. Paraku on teemeister oma ameti tõttu veepolitsei kõrgendatud tähelepanu all ning puhta vee varjamine on suurim mõeldav kuritegu.
www.emmiitaranta.com
vesi-mäletab kutse

JUTUVÕISTLUSEKS VALMISTUMINE ÕPITOAS


Õpi- ja töötoa Tartu Kirjanike Majas viivad neljapäeval, 6. märtsil kell 18.00 läbi Tartu ulmekirjutajad, et olla toeks ja nõuks neile, kes soovivad osaleda ulmejutuvõistlusel. Ikka selleks, et aprillikuuks saaksid võistlusele saadetud ainult esikohaväärilised ulmejutud. Osavõtt on tasuta! Oma kogemusi jagavad Maniakkide Tänav ja J. J. Metsavana. Jutuvõistlusest räägib Eva Luts.

ULMEKIRJANDUSE BAASI KUU ARVUSTUS


Jaanuarikuu parima arvustaja tiitli pälvis meie armastatud hard SF kirjanik Ats Miller, arvustusega Egert Rohtla romaanile „Rovin Vox“.

ANIMATSURI 2014 TEEMAD


Aeg kuulutada välja AniMatsuri 2014 teema! 

*trummipõrin*

Selle aasta festivali saab iseloomustama kõik, mis on sci-fi ehk ulme! Suured robotid, apokalüptiline steam-punk või värvikirev küberpunk – kõik, mis seotud inspiratsiooni pakkuva müstilise tulevikuga.

Festivali kunstniku Silvia käe all valmis ka ürituse promoplakat.

animatsuri promoplakat

TARTU ULMIKUTE VEEBRUARIKUINE ISTUMINE „ÕLLEMINISTEERIUMIS“


Tartu see ulmikkond, kes armastab iga kuu koos käia, on jõudnud peale Labürindi kadumist Tartus mitmel pool õnne proovida. Taaskord on aga vanas armsas keldriaugus tegutsema hakanud uus asutus, mille katuse all keskustelusid jätkata. Seekord kannab ta nime Õlleministeerium. Pererahvas on meie suhtes soodsalt meelestatud: kuigi köök veel ei töötanud, lubas omanik lahkelt kõigil kasvõi kodust või mujalt asutustest endale toidu kaasa võtta/tellida. Suure tänu peab ütlema ulmeühingu aktivistidele, kes tõid suure potiga kohale head-paremat.
20140214 007
20140214 009
20140214 004
20140214 002
20140214 001

ROMAANIVÕISTLUS 2015


 Reaktor loodab, et romaanivõistlusel teevad ilma ka ulmeautorid – kirjutage, ulmikud, kirjutage!

Eesti Kirjanike Liit, soovides jätkata romaanivõistluse väärikat traditsiooni, kuulutas 12. 02. 2014 Kadriorus Tammsaare muuseumis välja 2015. aasta romaanivõistluse, milles osalema oodatakse pikema proosa käsikirju. 

Võistlusele esitatavad käsikirjad peavad olema:
- kirjutatud eesti keeles
- varem avaldamata
- mahus vähemalt 200 000 tähemärki (tühikuteta)
- anonüümsed (s.t. varustatud märksõnaga ja kinnises ümbrikus autori andmetega)
- vormistatud väljatrükina kahes eksemplaris, kahese reavahega, tähemärgi suurus vähemalt 12. 

Käsikirjad palume tuua hiljemalt 2. veebruariks 2015 või saata posti teel mitte hilisema kui 2015. aasta 1. veebruari postitempliga Eesti Kirjanike Liitu (Harju 1, Tallinn, 10146). Nimetatud kuupäevadest hiljem toodud või saadetud töid arvesse ei võeta. Romaanivõistluse töid hakkab hindama selleks kokku kutsutud ja Eesti Kirjanike Liidu juhatuse poolt kinnitatud sõltumatu žürii koosseisus: Tiit Aleksejev, Kärt Hellerma, Peeter Helme, Anu Lamp, Eva Luts, Eeva Park, Karl Martin Sinijärv ja Rein Veidemann. Žürii tööaeg on veebruar–aprill 2015 ning žüriil on õigus otsustada auhinnaliste kohtade arvu, jaotuse ning auhinnafondi jagunemise üle. Võistluse auhinnafond on 8000 eurot. Võitjad kuulutatakse välja 2015. aasta mais. Kõikide täpsustuste ja küsimuste kohta palume saata e-kiri aadressile romaanivoistlus@ekl.ee

ALGUPÄRANE NOORTEROMAANI VÕISTLUS


Reaktor loodab, et noorteromaanivõistlusel teevad ilma ka ulmeautorid – kirjutage, ulmikud, kirjutage! Võistluse korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Kirjastus Tänapäev. Noorteromaani sihtgrupp on 14–18-aastased noored. Romaani pikkus on kuni 10 autoripoognat (400 000 tähemärki koos vahedega), minimaalselt 5 autoripoognat (200 000 tähemärki).Võistluse auhinnafond on 3200 eurot. Iga võistlusele toodud käsikiri peab olema kolmes eksemplaris, varustatud MÄRGUSÕNAGA ning käsikirjale peab olema lisatud kinnine ümbrik, milles on autori nimi ja kontaktandmed. Märgusõna märkida ka ümbrikule. Võistlustööd trükkida paberile ühepoolselt. Köidetest soovitame mitte kasutada nn diplomitööde-tüüpi kõva köidet. Võistlustöid oodatakse 1. juuniks 2014. Võitjad kuulutatakse välja 2014. aasta suve lõpus või sügise alguses. Käsikirjad palume saata või tuua kirjastusse aadressil: 

Kirjastus Tänapäev
Pärnu mnt 20
10141 Tallinn

Lisainfo:
Eesti Lastekirjanduse Keskus
kontaktisik: Anu Kehman
tel: 6177 234 

Kirjastus Tänapäev
kontaktisik: Tauno Vahter
tel: 6691 894

REAKTORI SERVER


Reaktorit püstihoidva serveri toiteploki ventilaator oli kinni kiilunud ja vajas puhastust. Esimesel pildil demonstreerib Reaktori veebi arendaja - Ragnar - juba puhastatud ventilaatorit. Teisel võib näha lahtise kaanega serverit.
20140213 006
20140213 003
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0664)