plakatKa sel aastal toimub Jaapani Animatsiooni Filmifestival ehk JAFF, nüüdseks juba seitsmendat korda. Festival saab alguse 1. mail ning erinevaid animeteoseid on võimalik näha sellele järgneva 12 päeva jooksul Tallinnas kinos Artis ning Solaris kinos ning 9 päeva jooksul Tartus kinos Ekraan. Enamikul programmist on eesti keelsed subtiitrid.

Sel aastal on erilist rõhku pööratud ka kõrvaltegevusele. 4. mail toimub Solaris keskuses cosplay show, kus animefännid saavad kehastuda oma lemmikkangelasteks, ning 5. mail võib samast kohast leida animeteemalise kirbuturu. Lisaks on kogu festivali vältel avatud infolaud Solarises ja esmakordselt ka Tartu Kaubamajas, kus lisaks festivalinännile ja infole on võimalik leida ka huvitavaid kõrvaltegevusi.

berserk3

JAFFi, nagu paljusid teisi väiksemaid filmifestivale, aitavad korraldada vabatahtlikud. See tähendab, et infolaudade taga ei ole mitte lihtsalt tuimad infojagajad vaid särasilmsed animefännid, kes suudavad lisaks JAFFi filmidele soovitada ka muid animeteoseid – tuleb ainult minna ja juttu alustada. Lisaks sellele osalesid vabatahtlikud esmakordselt subtiitrite kirjutamises, läbi mille loodame saavutada täpsemaid ning olustikku paremini sobivaid tõlkeid.

Festivali põhiprogrammist võib sel aastal leida Mamoru Hosoda uusima fantaasiafilmi "Hundilapsed Ame ja Yuki" kõige armsamate libahuntidega filmide ajaloos. Süngema temaatika austajatele sobib aga rohkem närvekõditav põnevusfilm “C-veri: Viimane pimedus”. Lisaks ohtralt koolianimet ning esimest korda JAFFi ajaloos saab pähe panna ka 3D prillid ja nautida ulmepõnevikku “Küborg 009”, mis on täiesti uus käsitlus peaaegu 50 aastat vanast mangast, kuid milles on säilinud palju eelmise sajandi animele iseloomulikke jooni.

cyborg009

Neile, kes käisid eelmisel aastal vaatamas “Berserk kuldajastu” esimest filmi, tuleb kindlasti rõõmustava uudisena, et tänavu on võimalik lisaks esimesele osale nautida ka selle teist ja väljaspool Jaapanit vaid paar korda linastunud verivärsket kolmandat osa. Lubatakse veelgi rohkem verd, draamat, põnevust ja uskumatul kombel ka sügavamat sisu. Terve triloogia linastub nii Tallinnas kui Tartus.

Kavast pole puudu ka eelmisel aastal suure populaarsuse saavutanud “Klassika” programm. Sel korral näidatakse kõrgelt hinnatud ulmeanime “Hing anumas” (Ghost in the Shell) teist osa, moodsaks klassikaks nimetatud “Tüdrukut, kes hüppas läbi aja” ning ülimalt südamlikku ja päikeselist “Minu naaber Totorot”, mida tasub vaatama minna nii üksi, kallima, laste kui ka vanavanematega ning lausa mitu korda!

wolfchildren

Tänavune eriprogramm kannab nime “Kassid animes”, kuid ka koerainimestel ei tasuks ennast sellest heidutada lasta. Eriprogrammi märksõnadeks on nimelt metafüüsika, luulelisus, sürrealism ja maagia. Eriti soovitaks filme “Öö galaktika raudteel”, kus kaks kassipoega satuvad sümbolistlikule reisile läbi teistpoolsuse, ning Kassianime lühifilmide programmi, mille raames linastuvast kolmest teosest silmapaistvaim on sürrealistlik “Kassisupp”.

Rohkem infot kava kohta ja filmide trailerid leiab aadressilt www.animefest.eu
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0670)