Laupäeval, 19. juulil kuulutati Estcon 2014 raames välja Eesti ulmeauhinna Stalker 2014 võitjad.

Eesti ulmekirjanduse aastaauhindade Stalkerite jagamisel võidutses sel aastal kirjanik Veiko Belials, pälvides koos kahasse kirjutatud tekstidega kolm preemiat. Belials võitis Stalkeri parima jutukogu kategoorias oma novellivalikuga «Kogu maailma valgus».


Lisaks võitis Belials Stalkeri parima lühijutu kategoorias koos J. J. Metsavanaga kahasse kirjutatud looga «Kosmodroomidest kaugel ja üksildasem veel». Sama tandem võidutses ka lühiromaani kategoorias tekstiga «Kuldse päikse all me elame…» Mõlemad lood ilmusid mainitud kogumikus, mille andis eelmisel aastal välja kirjastus Fantaasia.

Parima tõlkelühijutu kategoorias pärjati võitjaks Maria Galina novell «Lodusaared», mis ilmus Arvi Nikkarevi koostatud ja tõlgitud vene ulme antoloogias «Kaaren». Raamatu andis välja Nikkarev omaenda kirjastuses Skarabeus.

Tõlkelühiromaani kategoorias võitis uue auhinna mitmekordne Stalkeri-laureaat Charles Stross Šotimaalt looga «Raketikeelutsoon», mis ilmus Raul Sulbi koostatud Strossi originaalses autorikogumikus «Külmem sõda». Raamat ilmus kirjastuse Fantaasia ulmesarjas Orpheuse Raamatukogu.

Parima algupärase romaani Stalkeri sai Maniakkide Tänav romaani «Mehitamata inimesed» (kirjastus Fantaasia) eest.

Parima tõlkeromaani Stalker läks John Scalzi teosele «Vanamehe sõda» (kirjastus Fantaasia)

Auhinnale kandideerisid 2014. aasta jooksul eesti keeles esmakordselt ilmunud tekstid ja raamatud. Hääletuses võis osaleda igaüks, kes oli neid teoseid lugenud ning tundis endas vajadust ja tahtmist loetute seast (kategooriate kaupa) reastada kolm parimat.

Kui varasemalt oli jutukategooriad n-ö murelapsed, siis juba teist aastat järjest pole sel teemal virisemiseks põhjust – jutte loetakse ja hinnatakse.

Väärib ka märkimist, et Stalker 2014 võitjad said reeglina oma võidu ülisuure edumaaga.

Pildid pärinevad facebooki kasutaja Kilpkonn Kilpkonn fotoalbumist.

Keda huvitab toimunu lähemalt, siis Stalkerite väljakuulutamine ja üleandmine on võetud ka filmilinti.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (1.0115)