Ulmestaar Alan Sigus
Alan Sigus on Tartu metalimees, kaitseliitlane, pereisa ning ulmefänn. Lisaks paljule muule on ta teeninud oma surematuse Eesti ulmemaastikul tuntuima meiemaise post-apo larpi korraldamise tõttu. Ka Reaktori lehekülgedelt võite leida tema mängudeteemalisi artikleid. Ta käib tublisti kord aastas Estconil ning tihtipeale võib teda kohata ka Tartu ulmikute kogunemisel.
1. Mida praegu loed?
Alles eile lõpetasin "Aliens: Bug Hunt" kogumiku. Olen vana Alieni maailma fanaatik, ning tarbin ära suht kõik mis sellest välja tuleb. Õnneks oli see kogumik üldiselt hea. Mõned jutud olid kehvakesed, kuid kogumike puhul sellest ei pääse.
2. Mis naelutab sind raamatu külge.
Usutavad tegelaskujud ning värvikas ja hoogne tegevuse kirjeldus. Võib ka olla vaid üks nendest kahest, et raamat meeldiks. Tegelased kelle motiividest ja mõtete keerdkäikudest ma aru ei saa, teevad nad minu jaoks irratsionaalseteks ning ma ei oska neile enam kaasa elada. Tegevuse puhul pole aga midagi masendavamat kui aeglane, jalgu järele lohistav kirjeldus, mis fokusseerub ebavajalikele detailidele. Kuid tõele au andes olen kogu elu jooksul pooleli jätnud vaid 3 raamatut.
3. Kolm lemmikut ulmes? Paari lausega neist lugejale.
Kirjanikest on paratamatult üheks lemmikuks Strugatskid. Lapsepõlvega N-Liidus, kasvasin nendega üles kuid mõistma hakkasin alles vist kolmekümnendast eluaastast, kus ma jälle nad kõik viimseni (nii vene- kui eestikeeles) läbi lugesin ja avastasin, et see mis enne paistis sügav, oli tegelikult alles varbaid-märjaks-tegev algus.
Läänemaailmast on üheks lemmikuks Alastair Reynolds, kelle maailmakirjeldused mulle mõtteainet pakuvad ka pikaks ajaks pärast lugemist. Jah, olen lugenud palju veel paremaid teoseid, kuid Reynolds on lihtsalt stabiilselt hea.
Kolmandaks teen sohki ja ütlen, et suureks lemmikuks on kõik teosed mis toimuvad "Aliens" ja "Warhammer 40k" maailmates. On häid, on halbu aga loen kõike!
Ulmekirjanikud Tartu autorite laadal
29. juunil Tartu autorite laadal Küüni tänaval võis leida Metsavana ja hea õnne korral ka Maniakkide Tänava, kes müüsid seal koos Indrek Hargla ja Krafinnaga eksklusiivsete hindadega raamatuid
Rollimäng "2221"
Teretulemast aastasse 2221, seikleja! Möödunud on Kolmas maailmasõda ning inimühiskond on peaaegu täielikult lagunenud. Jäänud on vaid üksikute võitlejate järeltulijad, kes virelevad väikeste alade sees, mis on tuumapeade radiatsioonist puutumata jäänud.
Just Sina, noorhärra või tütarlaps vanuses 14 - 114 oled oodatud seiklema vabaõhurollimängule "2221", mis on esimene selle laadne üritus Eesti pinnal ning selle korraldajaks verivärske MTÜ Lõviurg koos tiimiga. Sellel üritusel saad end kehastada ellujääjaks, kes võitleb enda viimsete elumugavuste ning vabaduse nimel, sest selles maailmas liigub ohte ning tundmatuid karaktereid rohkem kui keegi 200 aasta eest oleks osanud ettegi kujutada. Sooritades erinevaid maastikumängulisi ülesandeid, kindlustades ning arendades enda baasi ja luues suhteid või võideldes teiste karakteritega on sul võimalik luua endale üha rohkem ja rohkem eeliseid, et selles karmis maailmas toime tulla ning võõrjõududele vastupanu osutada.
Pärast mängule registreerimist pole vaja rohkem ette valmistuda kui läbi mõtelda enda roll ning leida selleks kõige sobivam kostüüm. Isiklikke asju, nagu nutiseadmeid, taskunuge ja kuldkette pole mängule lubatud kaasa võtta, kuid kogu enda maise vara võid jätta kas korralduse hoiuruumi, kus on pidev valve nii korraldaja kui kaamera näol või enda autosse. Mõlema variandi puhul võid alati enda kuldketti ja nutiseadet mänguväliselt silitamas käia. Kõike, mida omad ja kaasa tarid mängu alas sees, võivad teised mängijad sinult varastada või "jõuga" endale nõuda. Erandiks on loomulikult ravimid, sinu isiklik kostüüm koos detailidega või mis tahes muu eluks vajalik, mida sa endast lihtsalt eraldada ei saa. Ühtlasi tohid kaasa võtta magamiskoti, kui usud, et sinu baas on piisavalt turvaline selleks, et silm mõneks tunniks looja lasta. Selline isiklik vara märgistatakse ning on rangelt reeglitega kaitstud. LARPI mõõgad ja muinaskostüümid võivad selle ürituse ajal pööningul edasi vedeleda, sest kogu nodi, mida sa mängu jooksul katsuda saad, on juba mängu alas sees.
Olles registreerinud ning tasunud osalustasu, võid oodata üle 30 - tunnist maastikumängulist rollimängu ilma vahepeatusteta, läbi mõeldud korraldust ning palju huvitavaid leide koos kolme söögikorraga, mis on osalustasu sisse arvestatud.
Ürituse toimumisaeg: 8. - 9. September, 2018
Ürituse toimumispaik: Lääne-Virumaa, väike-Maarja vald,
Avispea küla, Rohu raketibaas
Registreerimine ja rohkem infot.
Ropecon tulekul
2018. aasta Euroopa suurim rollimängumess Ropecon toimub taas kord Helsingi Messukeskuses 27.-28. juulil. Seekordne festivali alapealkiri on "Elu ning ühiskond".
Rohkem infot
festivali kodulehel.
Kogumiku "Saladuslik tsaar 5: Droonide mäng" esitlus
Kogumiku autoreid küsitles Veiko Belials ja mängis ansambel Vist Tulnukad. Vestleti Maniakkide Tänava kirjutamise töötubadest, millest on alguse saanud "Saladusliku tsaari" sari. Veini, õlut ja suupisteid pakuti aga juba ürituse algusest alates.