(Estconil 2024 peetud ettekande põhjal)

Kuna Raul otsustas anda välja uue trüki oma Cthulhu-tellisest, siis otsustasin ka mina eluk-jumalusele kummarduse teha ja täna vaatamegi iidse kombitsnäo ilmumisi muusikute kujutlustesse. Ja need ilmumised ei ole mingid fantaasiavased käkid.

Kunagi robotivideoid vaadates käis isand Cthulhu meil juba korra külas, kui me vaatasime Beastie Boysi lugu „Intergalactic. See on sisseelamiseks piisavalt jabur algus.

Pilt 1
 

Nüüd pole muud, kui sealt edasi minna.

Alustuseks siis ameeriklaste The Linus Pauling Quartet, punt, kes viljeleb stonerrock’i, metalli ja asja, mille nimeks on Texas Psych. Loo nimi „C is for Cthulhu.

Pilt 2

Selle loo kohta infot otsides leidsin aga hoopis lehekülje, mida nähes isegi surnud Cthulhu peaks teise külje pöörama ja mis tõendab, et ärimeestel on fantaasiat vaat et rohkemgi kui muusikutel: https://cisforcthulhu.com/. Cthulhu aabits – selle peale annab ikka tulla! Ja pehme kaisu-Lovecraft und valvama! Video on üsna klassikalise Cthulhu-mythos’e ülesehitusega.

 

Pilt 3

Pilt 4
Pilt 4a

Juan de Guillebon, paremini tuntud lavanime DyE all, on Prantsuse muusik, keda tuntakse peamiselt loo „Fantasyvideo järgi. Kahe aasta jooksul pärast selle body-horror’i võtteid kasutava video avaldamist vaatas seda 49 miljonit inimest, kokku on seda vaadanud üle 66 miljoni. Eelmise aasta oktoobris eemaldati see Youtube’ist selle keskkonna lollakate reeglite tõttu, mis käivad alastuse või seksuaalse sisu kohta. Seos Lovecrafti kõige kuulsama tegelasega ilmneb alles video lõpukaadrites.

Pilt 5

Kvelertak Norrast pole meie ees esimest korda, juba 2016. aasta metalvideote voorus nägime samalt bändilt ja ka samalt video autorilt kahte Kvelertaki videot. „Svartmesse ei ole sõnaselgelt Cthulhu-mythos’esse kuuluv, aga õhustik ja detailid sobituvad sellega hästi. Ma küll seekordset valikut tehes otsustasin kõrvale jätta kõik lihtsalt haarmete ja kombitsatega flirtivad videod, aga selle video puhul tegin erandi.

Pilt 6

Blue Öyster Cult – „The Old Gods Return”. Ameerika bänd, mis loodi juba 1967. aastal, kuid selle nime võttis alles 1971. Nende produtsendi nägemuses pidid nad olema Ameerika vastus Black Sabbathile. Muide, tegemist on bändiga, kes kasutas esimesena lavašõus lasereid. Ansambel on oma ajaloo jooksul teinud laulusõnade osas koostööd ka ulmekirjanike Michael Moorcocki ja John Shirleyga. Video ise meenutab tänasest valikust ehk kõige rohkem klassikalist ja tõsist vana must-valget õudusfilmi, mis sobitub ka süžeelt klassikalisse Cthulhu-mythos’esse.

Pilt 7

Legion X and Chester – „Yo Soy Tu Subb-Niggurath“. Tõsidusest pole siin küll enam jälgegi. Lugu pärineb plaadilt „Cthulhu Raps“.

Pilt 8

Royal Blood – Inglise duo debüütsingel „Out Of The Black“. 2016. aastal olla see lugu olnud professionaalse wrestling’u-ürituse WWE Roadblock ametlikuks looks. Aga eks vaadake ise, kuhu see pehmete maskottidega nunnutamine välja viib või mis juhtub, kui teise mehe šokolaadibatoon ära võtta.

Pilt 9

Fishmen. Loo taga peaks olema selline ühing nagu H.P. Lovecraft Historical Society. Tuntud jõululaulu paroodia põhineb tekstil „Vari Innsmouthi kohal“.

Pilt 10

Lõpp on ligi! Thumpermonkey lugu Sleeve (Puppet Cthulhu). Moodsa progeroki bänd Londonist näitab nukkude abil Cthulhu-apokalüpsist.

Pilt 11

Lõpetuseks Itaalia bänd Nanowar of Steel, mis parodeerib metal-bände, eelkõige tõsimeelset suhtumist power-metal’isse. „The Call of Cthulhu“. Jumalusest sirgub müügimees. Kui teil on mure, helistage Cthulhule.

Tänan tähelepanu eest.

Pilt 12

 

Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0780)