Laual minu ees aurab kohvitass ja selle kõrval ootab lugemist William D. Arandi poolt kirjutatud raamat Super Sales on Super Heroes 2, milles peategelane elab ja toimetab ja üritab ellu jääda koos kokkuostetud orjadega, kellest enamuse moodustavad naised.

ssosh2 kaanepilt

Kui aus olla, siis ma ei mäleta enam, kuidas esimese haaremi-teemalise ulmeka juurde jõudsin. Arvatavasti sirvisin läbi järjekordset nimekirja ingliskeelseid raamatuid Goodreadsi internetileheküljel. Silma hakkas Michael-Scott Earle`i raamat Tamer: King of Dinosaurs. Tema tutvustuse esimesed kolm lauset haarasid mu hoobilt:

Kontrollida dinosauruseid.

Taltsutada naisi.

Valitseda maailma.

Loomulikult haarasin selle enda lugemislauale, sest kes siis ei tahaks kujutada end dinosauruseid täis maailmas ellu jäämas? Ja täpselt seda Earle pakkuski – mees, haaremijagu naisi, dinosaurused ja ellujäämine.

tamer kaas

Minu jaoks ei ole haaremitemaatikaga ulmeraamatutel palju erinevust tavalistest ulmekatest. Haaremitemaatika annab lihtsalt juurde ühe lisaaspekti, mis muudab selle mõne inimese jaoks põnevamaks. Just nagu idamaised magushapud toidud, annab see raamatule lisamaitse, mille puhul filmidele kleebitakse juurde silt 18+.

Ajaloost on mulle juba tuttavad hommikumaade sultanid, kellel on paleedes naisi täis haaremid. Üks mees, palju naisi, või siis vastupidiselt: üks naine ja mitu meest. Vii tegevuspaik kosmosesse või alternatiivse kulgemisega ajalukku kuskil minevikus või tulevikus ning voi la. Tegelased on kas juba raamatu alguses omavahel kuidagimoodi tuttavad või saab näha nende suhete arengut, mis siis loomulikult lõppeb ühteheitmisega. Raamatu kaasahaaravus ja kirjelduste sügavus oleneb loomulikult kirjanikust. Ma olen lugenud Michael-Scott Earle’i kahte erinevat sarja, millest eelnimetatut lugesin neelates ja teise puhul pole ma siiani suutnud ennast sundida seda lõpetama.


star kaas


Kes nendest raamatutest otsib erootikat, siis seda natuke leiab. Seda ei ole üleliia palju, mis minu jaoks tundus mõistlik kogus. Kui enamat peaks soovima, siis ma usun, et küll leidub ka selliseid raamatuid.

Kuna enamus haaremiraamatuid on suunitlusega naistest koosnevatest haaremitest, siis võtsin endale võrdluse mõttes plaani lugeda läbi ka ühe raamatu nö. vastupidise haaremi temaatikaga raamatute seast. Selleks sattus Carysa Locke’i raamat Pirate Consort.
Lugu räägib kosmosepiraatide kuningannast, kes omab telepaatiliselt kontrolli kõigi oma piraatide üle. Kõige toimuva keskel ellu jäämiseks peab ta saavutama parema kontrolli oma võimete üle enne kui on hilja. Pean tõdema, et ma kas ei sattunud samavõrd hea raamatu peale või olid mu ootused liiga suured, kuid Pirate Consort ei suutnud mind samamoodi kaasa haarata, nagu tegid seda tavapärasemad haaremid, üks mees ja kari naisi ta ümber.


pirate-nemesis-1 kaanepilt


Kui soovitada veel mõnda haaremi-autorit, siis tasub ehk üles otsida mõni Dante Kingi raamatutest. Tema raamatusarjades oli häid temaatikaid ja huvitavaid tegelasi. Näiteks Monster Core, kus peategelane on põrguliku koopa hing, kellel jumalanna poolt antud ülesanne, kas allutada või võrgutada teiste selliste koobaste hinged.

Kokkuvõttes on haaremi-raamatud head, korralikud ulmekad, millele lisatud ainult juurde ämbriga seksikaid naisi, ning kõik läheb sellest aina paremaks.


monster core kaas


Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0606)