tulevasedjumalad

Tulevased jumalad

Maniakkide Tänav

Tähelaeva missioon – leida ammu kadunud inimkonna häll – katkeb ootamatult, kui laev hävineb. Meeskonnal õnnestub maanduda tundmatul planeedil. Õnneks on see elukõlbulik. Kahjuks ei ole nad seal üksi. Kohalikud asukad jagunevad kahte leeri – osad on külaliste suhtes sõbralikud, teised varjamatult vaenulikud. Laeva meeskonnal on valikuid kaks – kas leida võimalus missiooni jätkamiseks või võidelda välja endale elamisruum võõral planeedil. Äärmuslikus olukorras löövad välja inimeste halvimad küljed. Kas ellujäämise nimel taandume halastamatuteks kiskjateks? Või jääme inimesteks? Kas neid kahte annabki üldse lahutada?

Kaanepilt ja kümme sisupilti Mark Antonius Puhkan

Kirjastus Lummur

simak

Meie laste lapsed

Clifford D. Simak

Armastatud ulmeklassiku Clifford D. Simaki neljandas Orpheuse Raamatukogus ilmuvas teoses «Meie laste lapsed» (Our Children's Children; 1974) hakkavad ühel hetkel läbi ajaväravate tulevikust meie aega saabuma põgenikud – meie kauged järeltulijad mitmesaja aasta tagusest ajast. Nende ajatunnelite kaudu tulevikust pagevate põgenikehordide haldamisest suuremaks probleemiks kujuneb aga oht, mille või kelle eest nad õieti meie aega põgenesid ja kas see oht võib neile ajatunnelite kaudu järgneda.

«Meie laste lapsed» on juba kaheteistkümnes ulmekirjanduse suurmeistri Clifford D. Simaki eestikeelne raamat. Tema peateostest väärivad soovitamist «Härjapõlvlaste kaitseala» (1989), «Linn» (1996), «Vahejaam» (2004), «Jumalate valik» (2017) ja «Mängud ajas» (2021). Aga samuti kirjastuses Fantaasia ilmunud «Talismani vennaskond», «Nõiutud palverännak» (mõlemad 2007) ja «Kalmistumaailm» (2022).
Tõlkinud Tatjana Peetersoo
Kaanepilt Liis Roden
Kirjastus Fantaasia

mudija

Ajumudija
Maarja Kruusmets

Kogumik "Ajumudija" sisaldab veebiajakirjas Reaktor aastatel 2021-2022 ilmunud lühijutte, kaasa arvatud kogumiku nimilugu, mis võitis 2022. aastal Tallinna Keskraamatukogu ulmeloomingukonkursi ülilühijutu kategooria vaneamas vanuserühmas I koha. Samuti leiab kogumikust varem avaldamata uue noorsoojutustuse "Kolmekordne lõng", mis on ulmesugemetega lugu saladustest, innovaatilistest tehnilistest lahendustest ja allandmatust sõprusest.

Maarja Kruusmets on ema ja õpetaja, kes on pidevalt otsimas tumedat šokolaadi, kõrgkvaliteetset huumorit ja lapsi, kes alati kuulavad. Kirjutamisega on ta vahelduva eduga tegelenud juba aastaid.

Esialgu raamatud poelettidele ei ilmu, kasutatakse print-on-demand lähenemist ja trükitakse vastavalt lugejate huvile. Kogu raamatumüügist saadud tulu läheb Kaarli Kooli toetuseks.


Uitulmeline uusväljaanne

mõõtmine

Maailma mõõtmine
Daniel Kehlmann


18. sajandi lõpul asuvad kaks noort sakslast maailma mõõtma. Üks neist, Alexander von Humboldt, rändab läbi ürgmetsa, maitseb mürki, roomab koobastes, tõuseb vulkaanidele, kohtub merekoletiste ja inimsööjatega. Neist teine, matemaatik ja astronoom Carl Friedrich Gauss, kes ei suuda elada ilma naisteta, aga ometi tõuseb isegi pulmaööl voodist, et üles märkida pähetorganud valem, vaatleb Göttingenis teleskoobiga taevakehi ning tõestab kodust lahkumata, et ruum kõverdub.

„Maailma mõõtmine“ on maagilise realismi valdkonda kuuluv fiktiivne topeltbiograafia, milles autor kirjeldab sügavmõttelise huumoriga kahe geeniuse elu ning nende balansseerimist naeruväärsuse ja suuruse vahel.


Daniel Kehlmann on saksa-austria kirjanik, kes avaldas esimese romaani juba 22-aastaselt, kuid läbimurre tuli 2003. aastal ilmunud kunstiromaaniga „Mina ja Kaminski“ ning tõeline kuulsus saabus „Maailma mõõtmisega“, mis eesti keeles ilmus esmakordselt 2008. aastal ning on enimmüüdud saksakeelne romaan pärast Patrick Süskindi „Parfüümi“. 2019. aastal ilmus eesti keeles Kehlmanni romaan „Tyll“, mis jutustab vagabund Tyll Ulenspiegelist.

Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.4179)