Sel aastal ulmediskot ette valmistades olin püsti hädas – tuli välja, et muusikavideoid vampiirindusest on tohutult. Nagu ikka, otsustasin lõpuks teha valiku, kus oleks lugu, mida räägitakse, veel parem, kui puändiga ja veel parem, kui täiesti jabur. Nii näiteks jäi Estconi vaatamisest välja The Tenorsi ja Lindsay Stirlingi eepiline, aga suht sisutühi Who Wants To Live Forever.

The Tenors


Ka on sel korral erinevaid muusikastiile ehk rohkemgi, kui tavaliselt.

Aga ma ei suutnud panna vastu kiusatusele alustada seegi kord siiski zombidest, kes olid eelmise aasta peategelased. Siin nad on – õllezombid! USA ansambel Red Fang looga Blood Like Cream. Prillidega tüüp, kes baari jookseb, on Fred Armisen, telesõu juht nende kodulinnas. Tänu sellele loole pääses bänd David Lettermani sõusse esinema.

Red Fang


Aga nüüd juba vampiiride juurde.  Alustuseks ports videoid, mida ma Estconil ei näidanud. Selliseid esinejaid nagu Pet Shop Boys ja DJ BoBo või Muse teatakse niigi ja selgub , et ka nemad pole vampiiridest niisama mööda käinud.

Pet Shop Boys, Heart. Video eeskujuks on Murnau 1922. aasta film Nosferatu – Eine Symphonie des Grauens. Muide, kas tunnete selles loos hambulise tegelasena ära Gandalfi - Sir Ian McKellen´i?

Pet Shop Boys


DJ BoBo, Vampires Are Alive. Tähelepanuväärne on ehk vaid seik, et selle looga esindas DJ Bobo 2007. aasta Eurovisioonil Šveitsi. Laulu tabas samalaadne satanismiskandaal, nagu tänavu Küprose laulu – konservatiivne kristlik partei Šveitsi Föderaalne Demokraatlik Liit esitas toona peaaegu 50 000 allkirjaga avalduse selle laulu konkursilt tagasivõtmiseks. Nad süüdistasid laulu satanismis ja rõhutasid, et see võib olla eksitav ja isegi soodustada teismeliste enesetappu.

DJ BoBo


Muse, Thought Contagion. Videot on võrreldus Michael Jacksoni „Thrilleriga“.

Muse


Viplalasoenguga tegelinski, kes järgmises videos toimetab, on Wayne Static USA industrial metali bändist Static-X. Nende laule võib kuulda filmides „Universal soldier 2: The Return“, „Saw III“, „Resident Evil“, „The Crow: Salvation“, „Queen of the Damned“, „Dracula 2000“, „Scream 3“, „Punisher: War Zone“ ja „The Texas Chainsaw Massacre“. Nagu loetelust näha võib, on bänd ulme-ja õudustemaatikaga kursis. Lugu kannab nime Cold.

Static-X


Huntress, Sorrow. California hevibänd trööpab isuga lesbiliste vampiiride teemat.

Huntress


Freaks, The Creeps. Lugu surnukuuri turvamehest ei saa ju hästi lõppeda, ega? Tegu on elektroonilise muusika bändiga Inglismaalt.

Freaks


JP, Chrissie & The Fairground Boys. If You Let Me. Tegu siis legendi staatuses bändi The Pretenders asutaja Chrissie Hynde looga. Ka koolikiusamine ei lõpe hästi.

Chrissie   The Fairground Boy


In Extremo, Vollmond. Saksa folk-metal ansambel, kes on keskaegsete ballaadide ja muu keskaegse muusika töötluste juurest aina enam jõudnud omaloomingu esitamiseni.

Vollmond


Estconil alustasin sissejuhatuseks aeglasema ja melanhoolse Kid Cudi looga No One Believe Me. Cudi on ameerika räppar, kes on palju mänginud ka filmides, muuhulgas osalenud ka Westwordi sarja kolmes episoodis. Laul on kirjutatud filmi „Night Fright“ 2011. aasta uusversioonile.

Kid Cudi


Läheme käredamaks ja teeme kohustuslikud traadipiinamise lood kohe alguses ära. Warkings on suhteliselt noor bänd, kes tegi oma esimese singli 2018. Rahvusvaheline koosseis austria laulja Georg Neuhauseriga. Bändi kontseptsioon on see, et need neli "sõjakuningat" (Tribuun, Viiking, Ristisõdija ja Spartalane) kohtusid Valhallas, moodustasid bändi ja Odin saatis nad maa peale metal´it levitama. Warriors on üsna täpselt see, mida nad teevad.

Warkings


Power-metaliga ka jätkame. Saksa ansambel Powerwolf, kes on ka Eestis esinenud, kasutab oma loomingus ohtralt Transilvaania libahuntide ja vampiiride temaatikat. Erand pole ka lugu Killers With The Cross. Ja nagu vampiirinduses kombeks, ei puudu ka kaunid naised.

Powerwulf


Teine Saksa ansambel, kes ekspluateerib peamiselt vampiiriteemat, on Blutengel. Näitena nende loomingust lugu Vampire. Selles loos on vampiiridega ohtralt kaasnevat seksuaalsust ja omasooiharust (just lesbilisust) veelgi rohkem. Miks see nii on, et vere imemist erootiliseks peetakse, jäägu targemate uurida, aga näib, et vampiirid võiksid LGBT kogukonnale küll meele järele olla – vähemus ju nemadki.

Blutengel1


Lisaks veel üks näide nende repertuaarist – Nachtbringer.

blutengel


Erootilisust ekspluateerib ka briti sünthwave´i viljelev Gunship. Vahelduseks vampiirianimet, kus saavad kokku kõige tuntumad vampiirikütid, kellele siiski ärtust ära tehakse. Dark All Day.

Gunship


Nüüd vahelduseks midagi ekstrajaburat – Nitemayor, Vampire. Video räägib enda eest ise. Igal juhul oli see üks neist videotest, mis rahva Estconil turtsuma pani. Pärl!

Nitemayor


Briti ansambel Nothing But Thieves looga Forever & Ever More. Peaosas on BBC Radio 1 DJ Cel Spellman, kes veedab puhkust. Pisut teistlaadi visuaalne lähenemine vampirismile.

Notjing But Thieves


Mõnusa vaba aja veetmisega tegeleb ka ameerika duo The Chainsmokers loos You Owe Me. Ka selle video kohta ei saa palju rääkida, ilma, et video sisu paljastuks.

The Chainsmokers


Argyle Goodsby The Uninvited. Ameerika laulja Goolsby on alati olnud lummatud krüptosooloogilistest koletistest, õudusfilmidest ja õuduskirjandusest, mis koos Appalahhia folkloori- ja kummituslugudega on tema laulukirjutamise peamine inspiratsioon. Tema loomingut mõjutavad ka kuldaja esteetika, saksa ekspressionistlikud filmid ja üldse tummfilmide ajastu.

Argyle Goolsby


Fall Out Boy  A Little Less Sixteen Candles, a Little More 'Touch Me' Lugu kandis algselt nime A Little Less Molly Ringwald, a Little More Samantha Fox. Video nomneeriti 2006. aastal konkursil Best Video Inspired by a Film at the First Annual Fuse Fangoria Chainsaw Awards. Video sissejuhatus on paroodia filmile „The Lost Boys“, stiil jäljendab väidetavalt „Blade´i“, ilmselt on veel viiteid erinevatele filmidele. Video osalevad ka mitmete teiste ansamblite liikmed (Panic! At the Disco; Gym Class Heroes, The Acadeny), samuti bändi enda turvaülem (preestrina) ja valgustaja.

Fall Out Boy


Jaburuse määr kasvab. Briti elektroonilise muusika duo Goldfrapp lugu Alive on tegelikult aastast 2010, aga vaadake, millised 80.-aastate diskopepud! Küll on selles loos kuuldud Eltoni-stiilis klaveriakorde, küll ABBA-stiilis lõikavaid kitarre ja pehmeid süntesaatoreid, küll Billy Joeli või ansamblit The Feeling. Aga kus te enne olete näinud, et black-metali näomaalingutega tüübid diskovõimlemist teevad?! Kaheksakümnendatel ei nähtud sellest undki mitte! Video on saanud inspiratsiooni Olivia Newton-Johni videost „Physical“.

Goldfrapp


Nonii, vinti juurde! Hoopis omanäolise (või hoopis Willy Wonka-näolise) verest toitumise versiooniga on välja tulnud saksa laulja Bela B., kodanikunimega Dirk Felsenheimer. Lugu kannab nime Tag mit Schutzumschlag.

Bela B


Tag! looga Scarves. Selline veidi nunnukas...

Tag!


Ja kui juba nunnundusest rääkida, siis saab veel nunnumaid vampiirikaid teha. Ja kus mujal kui Fright Rangeri loos Oh Oh Oh Sexy Vampire.

Disco Warp



The Key of Awesome on YuoTube´i kanal, mis keskendub paroodiatele. Nende loo Twilight Sucks! Emo Vampire Song pealkiri räägib ise enda eest.

emo vampire song


Stiili, mida viljeleb Smokey Bastard on nimetatud keldi folkpungiks. Lugu Yuppie Dracula panebigal juhul jala tatsuma.

Yuppie dracula


Aga kõige magusam peab ikka lõppu jääma. Nagu Toots ütles: õite magus! Nii lõpetab seekordse ülevaate miski, mis on nii halb, et jõuab ringiga teise otsa ja on kaugelt parem kui hea – Hunx and His Punx Ameerikastlooga I Vant To Suck Your C**K. Sellist rahva reaktsiooni pole ma ühelgi varasemal ulmedisko ettekandel kogenud – vast ainult india robot sai veidigi ligilähedale. See polnud enam naer, see oli möirgamine. Ja see ekstaatiline, pea orgastiline möirgamine kestis terve loo vältel. Ja mina, loll, oleks selle peaaegu näitamata jätnud!

I Vant To Suck


Pärast sellist asja oleks patt veel midagi kobiseda. Lõpp. Täitsa lõpp!




Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0969)