Segavereline koomiksimaailm kutsub jälle! Siin rubriigis avastame igasuguseid imelikke, uusi ja tundmatuid koomikseid meilt ja mujalt ning mitmesuguses vormis. Avastamine on juhuslik ja erapoolik, pigem soovitusliku maiguga; süüvivat analüüsi me ei tee ja tihket kriitikat ei kisu.

Talvehakku tervitan jäiselt stiilse looga „Polar Paradox“. Nimelt olen viimastel aastatel mitut puhku sattunud Kickstarteris koomiksiprojektide otsa, mida tundus hea mõte toetada. Nõnda on kogunenud omajagu lugemisvara, mida omakorda tundub hea mõte teistelegi tutvustada ja „Polar Paradox“ on üks nende seast. Loo kirjutas Frank Martin, joonistas Antonio Mastria, lisakaaned joonistas Chinedu Campbell.

polarparadox 01

„Polar Paradox“ viib lugeja seiklema lõunapooluse ligi, ookeanisügavusse. Suurem osa tegevust toimub vees või vee all ning sisaldab kuhjaga mereande, ohtlikke elukaid ja avastamata koopaid. Lugu ei ole iseenesest just ülemäära keerukas: salk Supervingeid Sangareid [™] suundub päästeoperatsioonile Antarktika vetesse, kus on hätta sattunud teadusekspeditsioon. Sukeldutakse, satutakse hätta, madistatakse mere-elukatega, avastatakse tundmatust ja leitakse merealusest koobastikust osa ekspeditsiooni ning Seletamatu Avastus [™], mis neid seal paigal hoiab. Muidugi läheb kõik kohe pekki ja suurest ohust plagamise käigus selgub pealkirjas viidatud paradoks.

polarparadox 02

polarparadox 04

Lihtsale loole vastukaaluks on koomiksi pildiline pool külluslik ja kirju. Erilise mõnuga on kujutatud merealust elustikku, mida inspireerisid National Geographicu merepõhja-avastuste lood (eriti muidugi tundmatu Antartktise-alune ilm). Need, kes kasvasid üles Pingviinipoeg Lolo multikatega, võivad siit omamoodi pisukese nostalgialaksu saada. Jääaluses urruaugus kolistamine (detailsed suuremõõdulised pildid!) tekitas mul ka isiklikke seoseid biohäkkimis-mõistatusmänguga „Waking Mars”

polarparadox 05

Kuigi tegelastele kättesaadav tehnoloogia ja vidinate esteetika on igati kaasaegne, meenutab seiklus ise pigem eelmise sajandivahetuse stiilis fantastikat härrasvaraste ja ümbermaailmareisivate tänavapoiste, vulkaanisaarte salakoobaste ja palavkiire-agregaatide, hiidkalmaaride ja kullakaevandustega.

Lugu ei ole pikk ja saab kahe vihuga otsa, jättes tegelased külmalt ja märjalt jääpangale hulpima. Tõsi, lahendamata küsimus veealusest koopast ja epiloog viitavad, et selle sukeldumise tagajärjel võib avaneda suurem müsteerium.

PP B&W Wallpaper


Digiväljaandega kaasas käinud audiokommentaaris tunnistab kirjanik Frank, et tavaliselt meeldib talle lugusid lõpetada järsku, täpselt pöördemomendil. Nii pidi ka see lugu algselt sealsamas jääpangal hulpides päriselt otsa saama. Aga proovilugejate pealekäimisel sai juurde tehtud epiloog, kus vihjatakse salaseltsidele ja suuremale vandenõule. Nüüd on koos sama kunstnikuga töös jätkulugu, kus paradoksid ulatuvad juba ekvaatorini.

Kokkuvõtteks võib ütelda, et „Polar Paradox“ on üks paras põsetäis pulpi, mida lugedes tasub soojad sokid ja kuum kakao käepärast hoida.

Pikemat katkendit ja lisamaterjali saab näha Kickstarteri-lehel:

https://www.kickstarter.com/projects/frankthewriter/the-polar-paradox-1-and-2-a-sci-fi-adventure-mystery-comic

Koomiksit saab endale soetada Franki kodulehe poenurgast (esialgu on müügiks küll ainult esimese vihu digiväljaanne):

https://www.frankthewriter.com/



Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0693)