Ulmestaar Marie Sinivee 

Ulmestaar Marie Sinivee

Ma olen Marie. Käin kunstikoolis, olen tuumanoortes, aegajalt käin kliima kokkutulekutel ja jalutan mööda kunstinäitusi.

1. Mida praegu loed? Meeldib? Soovitad? Mida head vahepeal vaadanud, kuulanud või mänginud oled?

Hetkel loen raamatut Blake Crouch’i poolt nimega “Dark matter”.Raamat on üli hästi kirjutatud, soovitan kindlasti ka teistel lugeda. Viimasel ajal olen sõbraga mänginud uut mängu nimega “stray”, mis räägib kassist, kes üritab tagasi oma sõprade juurde jõuda.

2. Mis naelutab sind raamatu külge? Mis peletab eemale?

Minu jaoks teeb raamatu huvitavaks tegelaste areng raamatu vältel ja maailm, milles ta elab (Mis planeedil?  Milline on ta ümbrus? jne). Romantika raamatutes mulle enamasti peale ei lähe ning pigem on häiriv, eriti kui sellest tulevad ainult probleemid või ei ole loo peajoonele vajalik.

3. Kolm lemmikut (juttu, raamatut, žanri, autorit... ) ulmes? Paari lausega-lõiguga neist lugejale.

Ocean Voung “On Earth We’re Briefly Gorgeous” on raamat mille lugesin suvel läbi. See on üks löövamatest raamatutest, mida olen kunagi lugenud. Raamat on kirjutatud pojalt emale ning räägib sellest, kuidas poeg maailma enda ümber nägi. Ta pere oli immigreerunud Vietnamist peale sõda Ameerikasse. Kuigi poeg polnud kunagi sõda kogenud, tundis ta sõja hirmu läbi oma pere.

Ocean Voung on üleüldiselt hea kirjanik. Ta raamatud meeldiivad mulle tohutult, sest ta kirjutamisviis on piltlik ja imeilus. Mulle meeldib lugeda ka klassikalist kirjandust, kuid peamiselt sõnavara arendamise ja õpi põhimõttel.

4. Kuidas sa üldse jõudsid ulmeni?

Kunstiõpilasena on üks tähtsamaid asju proovida ja katsetada erinevaid žanreid. Koperdusin ulme/kontseptsiooni kunstile umbes 4 aastat tagasi ja sealt edasi tulid juba ulmekirjanduse ja ulmefilmide huvid.

5. On sul lemmikloomi?

Mul on üks kass, kelle nimi on Pilveke.



Tumedad tunnid oktoobris

tumedadtunnid

Kuulajateni jõuab Berit Sootaki jutt “Tammetalu Perenaine”.

http://www.tumedadtunnid.ee/e/tumedad-tunnid-54-osa-b-sootak-tammetalu-perenaine/

Toetajad saavad aga nautida ekstra jätkulugu: kõlab kolmas osa R. Klingeli Deepwoodi sarjast, "Deepwoodi hukk".



Raamatukogudeaasta omaloomingukonkurss: tulemused

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna Raamatukogude aastale pühendatud omaloomingukonkurss on lõppenud ja žürii oma otsuse teinud. Tublisid kirjutajaid autasustati 15. oktoobril kell 12.00 Aparaaditehases toimuval laste ja noorte kirjandusfestivali Luup avaüritusel.

Tulemustega saab tutvuda linnaraamatukogu noortenurgas:

https://www.luts.ee/noorteleht/index.php/sundmused/914-omaloomingukonkursi-tulemused

Lähiajal plaanib Reaktor korraldajatega ka veidi pikemalt vestelda.

311063168 467221715438400 2307728648281159728 n



Näitus Crawl out Through the Fallout

https://www.ekkm.ee/naitused/fallout

28. oktoobril kell 18.00 avanes EKKMis Marco Laimre kureeritud grupinäitus „Crawl out Through the Fallout”.

Kunstnik Martin Buschmann komandeeriti fotograafina spetsiaalselt selleks näituseks võrgumängu „Fallout 76” keskkonda portreteerima. Camille Laurelli esitleb näitusel enda loodud mängu installatiivsel kujul. Keiu Maasik usutleb dokumentaalses videos nais-e-mängijat, puudutades muu hulgas soovõrdsuse aspekte sportlikus digitaalmängimises. Reimo Võsa-Tangsoo installatsioon toob nähtavale mängu „Fallout 76” ajatajuküsimuse. Marco Laimre video tegeleb mängus „Fallout 76” protagonist Nina eluga ning Laimre installatsioon “Nothing is Real” analüüsib reaalse ja imaginaarse vahelisi seoseid.



Robotex International

25.-26. novembrini 2022 leiab Saku Suurhallis taas aset maailma suurim robootikafestival Robotex International.

Kaks päeva täis kaasahaaravaid võistlusi ja põnevaid töötubasid, põnev tehnoloogianäitus, kus uudistamist igal sammul. Kohale saabuvad nii robootikud meilt kui mujalt üle kogu maailma. Festivalipäevadesse mahub pinget pakkuvate võistluste ja robootikatöötubade kõrvale ka põnevust pakkuv ning uuendusi täis tehnoloogianäitus EXPO. Ka sel aastal toimub Robotexi rahvusvaheline konverents. Teemad, mis tulevad käsitlusele on päevakohased nagu sõjatööstus, küberkaitse, kosmosetemaatika ning eraldi on pühendatud päev haridusele

Ürituse koduleht:

https://robotex.international/



Õhtud eesti ulmega: Alastair Reynoldsi romaani “Pahupidi pööratud” esitlus

14. oktoobril rääkisid Raul Sulbi ja Reidar Andreson Tartu Kirjanduse maja saalis Alastair Reynoldsi rollist ulmes ning esitlesid uut tõlkeromaani.

Vaata Kersti Tauruse videosalvestust:

https://youtu.be/yxBoVCUi6Yk

Ulmeõhtute üritustesarjale on Reaktori videoteegis pühendatud omaette esitlusloend:

https://www.youtube.com/watch?v=ZGhsHGjov14&list=PLe0zDDB8_YwIgaHABxkZWyzkmz1T0J46e


Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0589)