luulud


Minu isa luulud

17 eesti ulmejuttu aastaist 1953–1989. Autoriteks Friedebert Tuglas, Vladimir Beekman, Henn-Kaarel Hellat ja paljud teised. Kuigi kõik jutud on varem ilmunud, leiab isegi väga usin ulmelugeja nende kaante vahelt tundmatuid tekste ja ootamatuid autoreid.

Antoloogia «Minu isa luulud» on valimik, kus tegevusajaks minevik, olevik ja tulevik ning tegevuskohtadeks Eesti või lai maailm, liigutakse nii Maal kui ka kosmoses. Tuntud ja mitte nii tuntud autorid ning nende tõsised, suisa sünged või sageli lausa lõbusad lood. On seiklusi ja põnevust, aga ka satiirilisi ja mõtlikumaid tekste.

Vladimir Beekman „Kiired maailmaruumist“
Rein Sepp „Viimne üksiklane“
Juhan Saar „Strontsium 90“
Reedik Palm „Vaigulõhn“
Rein Saluri „Krahvi poeg“
Ain Ainsaar „Tõrge“
Friedebert Tuglas „Helloi maa“
Henn-Kaarel Hellat „Kergemeelse kosmose hüpotees“
Tarmo Kulmar „Sinine allee“
Andres Ehin „Ubi est hortus botanicus?
Eve Peterson „Ääremaadel“
Ülo Mattheus „Minu isa luulud“
Helju Rebane „Tegu“
Hille Karm „Kunagi veebruaris“
Ain Särg „Hahim ben Sarah’ nurjunud päev“
Peeter Joonatan „Mantra“
Urmas Alas „Hea tahte avaldus“

Koostanud: Joel Jans ja Jüri Kallas
Kirjastus Gururaamat
360lk

Habicht

Kui tuugenid vaikisid
Juhan Habicht

Maailmas on nurjunud rohepöörde tagajärjel praegusest umbes neli korda vähem inimesi ja nende arv pigem kahaneb, veetase on meetrite kaupa tõusnud ning infrastruktuurid, millega tänapäeval ollakse nii harjunud, enam ei tööta. Aga vanaisa ütleb, et kui diislit jätkub ja gatlingid korras, siis pole elul häda midagi. Eks selles peab muidugi ise veenduma.

Peategelane on oma senise elu metsavahelises eraldatud külas veetnud teismeline poiss, kes hakkab vähehaaval laiemat maailma avastama. Ta puutub kokku sõbralikumate ja vaenulikumate inimestega, kasvamise juurde kuulub esimene tapmine ja esimene armastus. Mõnede meelest on ta pärinud mingid üleloomulikud võimed, kuid millised just ja kuidas neid arendada, ei tea ta veel ise ka.

Kauaoodatud postapokalüptiline ulmeromaan tuntud eesti ulmekirjanikult ja tõlkijalt.

Sari: Sündmuste horisont.
Kirjastus Fantaasia
Toimetanud Sash Veelma.
Kaanepilt Liis Roden.
208 lk.

Metuusala esikaas

Metuusala lapsed
Robert A. Heinlein

See on esimene Heinleini raamat, milles tegutseb Lazarus Long, autori paljude raamatute pea- või kõrvaltegelane, kes lõpuks peaaegu 2000 aasta vanuseks elas. Need lood said alguse sellest, et 18. sajandi lõpul asutas miljonär nimega Howard endanimelise fondi, et inimkond pikaealisemaks muutuks. Fond sponsoreeris pikaealiste vanemate ja vanavanemate lapsi ja projekti tulemusena tekkis end Howardi perekonnaks kutsuv rahvarühm, kes kõik väga vanaks elasid. Too rahvakild oli sunnitud oma eksistentsi salajas hoidma, kuna kardeti ülejäänud rahva reaktsiooni tõdemusele, et keegi neid ja nende lapselapsigi lihtsalt üle elab.

Sari: Sündmuste horisont.
Kirjastus Fantaasia
Tõlkinud Piret Frey.
Kaanepilt Marge Nelk.

varjud

Varjud II. Auroria
Timo Parvela ja Pasi Pitkänen

Auroriasse jõudes näevad Pete ja Sara, kui karm on jõulude tegelikkus. Varem nii üksmeelsed hõimud: päkapikud, maa-alused, trollid ja hiiehallid on nüüd omavahel vaenujalal. Keda võivad inimlastest sõbrad usaldada maal, kus kõik kõiki kahtlustavad? Milliseid saladusi peidab endas jõuluvana igivana päevaraamat? Ja mida saab Uudit teada oma vanemate kohta?

Populaarse autorite tandemi Timo Parvela ja Pasi Pitkäneni seiklusliku sarja teine osa viib lugejad üha sügavamale jõulumaale, mida nüüd on valitsemas varjudest toituv Varjuvürst. „Varjude“ triloogia on saanud maailmas sooja vastuvõtu osaliseks ja selle väljaandmise õigused on müüdud paljudesse riikidesse.

Timo Parvela on üks läbi aegade auhinnatumaid ja tõlgitumaid Soome autoreid. Parvela teoseid on avaldatud enam kui kolmekümnes keeles ja neid on Soomes ja maailmas kokku müüdud juba üle kuue miljoni eksemplari.

Pasi Pitkänen on andekas ja mitmekülgne illustraator, kes on ka rahvusvaheliselt menukas. Koostöö Parvelaga algas Pate raamatusarjaga ja jätkus „Kepler62“ kosmoseseikluses. Nüüd on leidnud see jätku „Varjude“ triloogias.

Kirjastus Helios
Tõlkinud Triin Aimla-Laid
160 lk


Noortele:

surematu

Kui armastus külmutab südame. Surematu
Koidu Ferreira

Aideni juurde jäämine oli minu unistus ja ma uskusin kogu südamest, et Gayani ja Elena vahele tekkinud tunded muudavad olukorda. Taasleitud õnne varjutas aga seik, et Aiden oli meie lahusoleku ajal muutunud ning ma ei osanud temasse kogunenud viha ja armukadedusega toime tulla. Palju tekkis uusi vastuseta küsimusi ning Elena üha suurenevad hirmud tekitasid tunde, et head lahendust polegi olemas.

Kuninganna ootamatu lahkus oli eriti segadust tekitav, aga tema sõnutsi oleks mul isegi võimalik oma saatust muuta, kui ma vaid suudaksin langetada paar rasket otsust.

Keegi mulle armsatest inimestest peab surema, aga kes täpselt, see oleneb üksnes minust.

Pealegi tuleb mul loobuda tulevasest väljavalitust, keda pole veel olemaski, aga keda olen juba hakanud armastama.

Ükskõik kuidas ma ka ei püüdnud olukorda lahendada, ikka ja jälle valdas mind tunne, et õnnelik lõpp libiseb mu sõrmede vahelt välja. Otsustasin mitte alla anda, olles valmis tooma nii mõnegi ohvri. Mind huvitas vaid lõpplahendus, mitte niivõrd selleni jõudmise viis.

„Kui armastus külmutab südame. Surematu“ on viimane osa noortele suunatud triloogiast.

Kirjastus Koitev
514lk


Kordustrükk

potr

Harry Potter ja Fööniksi ordu: illustreeritud väljaanne

See vapustav illustreeritud väljaanne ühendab Kate Greenaway medali võitja Jim Kay ja BolognaRagazzi 2021. aasta auhinna võitja Neil Packeri anded vaimustavas visuaalses naudingus, kus on võimalik näha kuulsaid stseene ja armastatud tegelasi – Tonksi, Luna Lovegoodi ja paljusid teisi – kui Fööniksi ordu valvab Harry Potteri viienda Sigatüükas viibitud aasta üle. „Mulle meeldib Jim Kay tõlgendus Harry Potteri maailmast ning see on mulle suureks auks ja ma olen selle eest tänulik, et ta jätkuvasti oma annet sellele pühendab.” J.K. ROWLING

Kirjastus Varrak
llustreerinud Jim Kay ja Neil Packer
576 lk.

Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0629)