Kaarnakirjas esikaas


"Kübeke elutervet vihkamist" on Manfred Kalmsteni ja Kadri Kääramehe koostatud fantastikakogu, milles rõhutakse jonnakale ja igipüsivale lootusele ühiskondades või olukordades, kus aeg on end huvitavaks ja tulevik inimvaenulikuks kirjutanud.  

Apaatiale, künismile ja üleüldisele minnalaskmisele heidavad seekord kinda: Meelis Friedenthal, Häli Kivisild, Veiko Belials, Artur Räpp, Kristi Reisel, Kristjan Sander, Maarja Kruusmets, Miikael Jekimov, Laura Loolaid, Manfred Kalmsten, Lüüli Suuk ja Triinu Meres.  

, .
Kirjastus Fantaasia,
Toimetanud Kati Metsaots
Kujundus ja illustratisoonid Liis Roden
328 lk.



san aug

San Agustini vereohvrid
Reeli Reinaus

Pääsenud zombide käest ja astunud vastu veel hulgale ohtudele, jõuavad Atlantis ja Neptunus viimaks saarele, kust kõik kunagi alguse sai. Et neid tabanud needus lõplikult võita, tuleb peategelastel siseneda aardekoopasse ja viia läbi ohtlik riitus. Kuid kõik ei lähe sugugi nii, nagu plaanitud. Saar ja koobas on endiselt ettearvamatud paigad, tulvil kurjust ja kättemaksuhimuliste surnute hingi. Ja piraatide endi leeris võib peituda nii mõnigi reetur…

„San Agustini vereohvrid” on seiklusliku raamatutriloogia viimane osa, järg raamatutele „Nõidkapteni needus” ja „Poisid Mustalt Hobuselt”.

Kirjastus Ronk Ronk

Toimetanud Mari Klein
Illustreerinud Pärtel Eelma
392 lk

devolutsioon

Devolutsioon
Kristo Janson ja Triinu Meres

Juba esimestest lausetest kaasa haarav „Devolutsioon“ on postapokalüptiline teekonnaromaan inimeseks jäämisest oludes, mis selle keeruliseks muudavad, ning julgusest otsustada, et kõik saab korda. Peategelaseks on karm ekssõjaväelane – juhtumisi ka naine –, kes võtab olude sunnil enda hoole alla umbes kümneaastase poisi.

Kiiksuga Kirjastus
345 lk

orpheus73 kaaned esi

Maailma sünnipäev
Ursula K. Le Guin

2002. aastal ilmunud jutukogu koondab kirjaniku nn. Oikumeeni ehk Haini tsükli pikemaid ja lühemaid jutte. Selle kogumiku palad on võitnud mitu Locuse auhinda, Nebula preemia, James Tiptree mälestusauhinna, Kurd Lasswitzi preemia ja muid rahvusvahelisi ulmeauhindu.

Lugeja kohtub neil lehekülgedel taas kirjanikule üleilmse kuulsuse toonud «Pimeduse pahema käe» tegevusmaailma, talveplaneet Getheni asukatega, eriliselt keeruka abielu- ja intiimsuhete süsteemi poolest tuntud planeedi O elanikega, aga leiab end taas kord ka raamatust «Neli teed andestuseni» tuttavate Wereli ja Yeowe kaksikplaneetide süsteemist. Ja nagu ikka lahkavad Ursula K. Le Guini kaugtuleviku ulmelood soo ja seksuaalsuse, lojaalsuse ja ellujäämise, religiooni, ajaloo ja orjuse teemasid.

Kirjastus Fantaasia
Tõlkinud Marek Liinev, Triin Loide, Tatjana Peetersoo, Jaana Talja.
Kaanepilt: Meelis Krošetskin.
Sari: Orpheuse raamatukogu

yarros

Neljas tiib
Rebecca Yarros

Tervitame teid Basgiathi sõjakooli jõhkras ja elitaarses maailmas, kus igaühel on omad eesmärgid ja iga öö võib jääda teie viimaseks.

Kahekümneaastane Violet Sorrengail pidi astuma kirjutajate kvadranti ja elama vaikset elu kesk raamatuid ja ajalugu. Ent tema ema, range ja võimukas kindral, annab käsu, et Violetil tuleb koos sadade teiste kandidaatidega astuda hoopis Navarra eliidi sekka ehk saada loheratsanikuks. Teistest väiksematele ja hapramatele võib see aga saada saatuslikuks, sest lohed ei lõasta väeteid, vaid hoopis põletavad nad tuhaks.

Kuna lõastamisvalmis lohesid on vähem kui kadette, siis on peaaegu kõik kadetid valmis Violetit tapma, et ise paremat võimalust saada. Ja ülejäänud on valmis teda tapma selle pärast, et ta on oma ema tütar – näiteks Xaden Riorson, ratsanike kvadrandi kõige tugevam ja jõhkram tiivaülem. Et järgmist päeva näha, peab Violet mängu panema kogu oma nutikuse.

Iga päevaga muutub piiridel käiv sõda ohtlikumaks, kuningriigi kaitseohutised nõrgenevad ja hukkunute arv kasvab. Mis veel hullem, Violet hakkab kahtlustama, et juhtkond varjab kohutavat saladust. Basgiathi sõjakoolis on igaühel midagi varjata, nii sõpradel, vaenlastel kui armsamatel, sest sealt pääseb vaid kahel viisil – lõpeta kool või sure.

Kirjastus Helios
Tõlkinud Tiina Randus
516 lk




Kordustrükk

cthulhu

Cthulhu kutse

H. P. Lovecraft

Ammu oodatud ja raamatupoodidest nõutud H. P. Lovecrafti auhinnatud jutuvalimiku «Cthulhu kutse» (ilmunud 2017) uus, parandatud trükk on jõudnud lugejateni. Raamat sisaldab 20. sajandi ameerika tähtsaima ja olulisel määral kogu maailma kultuuriteadvust mõjutanud õuduskirjaniku H. P. Lovecrafti (1890–1937) lühiproosa paremikku, mille on välja valinud, põhjalikult kommenteerinud ja järelsõnaga varustanud ulmekirjanduse asjatundja Raul Sulbi. Kogumikust leiab juba varem eesti keeles ilmunud tekste kui ka esmakordselt meie lugejateni jõudvaid palasid. Üleloomuliku kirjanduse austaja jaoks on nende kaante vahel käepäraselt koos kõik olulisemad kirjaniku novellid, jutustused ja lühiromaanid.

Lovecrafti loodud Cthulhu-mütoloogia oma veidrate jumaluste ja maaväliste olevustega nagu Dagon, Nyarlathotep, Yog-Sothoth ning õudustäratavate tegevuskohtadega Uus-Inglismaa kolkakülades ja allakäinud kalahaisulistes sadamalinnades nagu Dunwich või Innsmouth on kindlasti üks moodsa õuduskirjanduse tugisambaid, millele on rajanud omakorda uusi kihistusi Robert Bloch, Ramsey Campbell, Neil Gaiman, Stephen King, Henry Kuttner, Brian Lumley, Terry Pratchett, Charles Stross ja paljud teised kirjanikud.

H. P. Lovecrafti kummastava pärandi kultuurilooline tähtsus on viimastel kümnenditel üha kasvanud ja ulatub kaugele üle žanrikirjanduse piiride ning on ajendanud rohkelt tõsiseltvõetavaid akadeemilisi analüüse ja tõlgendusi. Tema loomingu mõjudest pole puutumata jäänud vist ükski popkultuuri valdkond, olgu tegu siis heavy metali või gurmeekokandusega.

Teine, parandatud trükk
Koostaja Raul Sulbi
Kirjastus Viiking
486 lk

Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0635)