Hingede aeg

Hingede aeg
Tuuli Tolmov

Ka kõige targemad ja võimsamad võivad eksida.

Põhja Nõia katse Maaema peatada andis tagasilöögi ning oma teadmatuses käristas ta lõhki loori elavate ja surnute maailma vahel. Ekslevad hinged kujutavad endast ohtu niigi vähestele ellujäänutele.

Aulemb on silmitsi uue kohustuse ja väega. Sädet külastab unenägudes ootamatu külaline, kellest võib nende liitlane saada. Kas noored seiklejad leiavad viimaks lahenduse, et rahu saaks taas üle maa laotuda? Või on maailm paratamatult igaveseks muutunud…

“Hingede aeg” on kolmas ja viimane raamat seikluslikust etnofantaasia sarjast “Neetud taevakivi”. Esimene osa on “Neetud taevakivi” ja teine “Põhja Nõid”.

Kirjastus Fantaasia.
Kaanepilt Marge Nelk.
297 lk.


joyland

Joyland
Stephen King:

Üliõpilane Devin Jones läheb suveks tööle Joylandi, lootes seal unustada tüdruku, kes murdis ta südame. Aga selles lõbustuspargis satub ta vastakuti millegi hoopis kohutavamaga: julma mõrva järelkaja ja elu – ning elujärgsete – süngete tõdedega, mis muudavad ta maailma igaveseks.

Aastaid tagasi tapeti kummitusmajas üks tüdruk ja tema vaim käib raja kõrval seismas, seljas samad riided mis siis, kui ta leiti. Kui Devin sellest traagilisest loost kuuleb, soovib ta tapetud tüdruku vaimu ise näha …

Lummav lugu armastusest ja kaotusest, täiskasvanuks saamisest ja vananemisest ning nendest, kes ei kasva kunagi suureks, sest surm tuleb neile enne õiget aega järele.

Kirjastus Hea Lugu
Tõlkinud Silver Sära
288 lk


rannale

Rannale uhutud
Kate Sawyer

Iga lõpp on uus algus.

Ruth ignoreerib uudiseid. Nagu seda teeb enamik inimesi. Tal on suhteprobleemid, tööstress, sõbrad ja perekond, kes vajavad tähelepanu ... Ruthil on elu.

Kui uus suhe muutub ängistavaks, otsustab naine maha jätta kõik tuttavliku ja reisida teisele poole maailma, et otsida sealt enda unistusi. Aga murettekitavad uudised saavad ta lõpuks kätte ja Ruthi vaevanud probleemid uhutakse minema ... koos ülejäänud maailmaga.

Alles siis, kui tema igapäevased mugavused on jäädavalt kadunud, mõistab ta, mida tähendab täiel rinnal elamine.

Kuidas minna edasi, kui kõik on hävinenud?

„Rannale uhutud“ on lugu igavesest lootusest, mis püsib ka siis, kui maailm on tundmatuseni muutunud.

Kirjastus Rahva Raamat
Tõlkinud Jüri Kolk
368 lk



Uit-, serv- ja vaegulmeline

wismar

Viimane vend Wismaris
Ervin Soon

Raamatu keskmeks on lühiromaan ("T. worst don't come easy, 2..."). "Keeruka" pealkirja taga (mis on inspireeritud ühest 80ndate menulaulust) hargneb lugu nn. eneseotsija teekonnast läbi nii ulmeliste kui ka olustikuliste seikluste - nii linnas kui maal (nagu "õpetas" Vilde oma "Pisuhännas"). Raamina algab teekond uue müstilise pandeemia tõttu suletud Tallinna Wismari (sõltlaste) haigla uksest ja lõpeb sulgemisele määratud Seewaldi (vaimu) haigla ja hipodroomi kandis...

Lühiromaani paralleelliinina jõuab lugeja ette fantastiline maffia-lugu Ida-Viru põlevkivivarude ärastamisest (turismitööstuse kattevarju all) selleks, et toota tervele maailmale uut narkootikumi.

Paralleeliin on eneseotsija suleharjutus riiklikuks jutuvõistluseks, kusjuures käsikirja algvariant pärineb tema kadunuks jäänud sõbra portfellist.

Ligi 30 aastat tagasi alustas Ervin ajakirjanikutööd, läbides kõik žanrilised ja väljundi-võimalused. Lisaks on ta töötanud infokommunikatsiooni juhina (Viru Keemia Grupp), aga ka erinevatel „lihtsamatel“ ametikohtadel.

Kirjastus: Ervin Soon
156 lk


Häving
Michel Houellebecq

„Häving” on poliitiline triller, mille tegevus on paigutatud lähitulevikku, aastatesse 2026–2027. Veebis levivad salapärased sõnumid, pannakse toime terroriakte, keegi tahab valitsevale eliidile märku anda, et senine ühiskonnakorraldus ei ole jätkusuutlik ei poliitilises ega ka ökoloogilises mõttes. Romaani peategelane on Paul Raison, kohe viiekümneseks saav majandusministeeriumi ametnik, ministri parem käsi ja usaldusalune. Presidendivalimiste vaatemängu ja jätkuvate terrorirünnakute taustal hakkab vaikselt lahti rulluma ka üks palju isiklikum ja intiimsem lugu, mis sunnib Pauli seisma silmitsi suurte eksistentsiaalsete küsimustega.

Michel Houellebecq (snd 1956) on üks praegusaja tuntumaid ja loetumaid prantsuse kirjanikke nii Prantsusmaal kui ka mujal maailmas. Houellebecq tõi kirjandusse uut tüüpi sotsioloogilise romaani, milles ta uurib meie kaasaja lääne ühiskonda ja selle toimimist ning mittetoimimist. Houellebecqi loominguliseks kreedoks on alati olnud põhimõte leida üles ühiskonna valupunktid ja siis neile vajutada. Tema romaanid tekitavad ilmudes poleemikat ja algatavad ka laiemaid diskussioone. Varem on temalt eesti keeles ilmunud „Võitlusvälja laienemine” (2005), „Elementaarosakesed” (2008), „Kaart ja territoorium” (2013), „Saare võimalikkus” (2015), „Alistumine” (2016), „Platvorm” (2016), „H. P. Lovecraft: maailma vastu, elu vastu” (2016) ja „Serotoniin” (2019).

Kirjastus Varrak
Tõlkinud Triinu Tamm
456 lk

Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0684)