Sel aastal õnnestus purki püüda kõik ametlikud ettekanded.


Tamur Kusnets jätkas sõjanduse ja ulme seoste lainel ning kõneles seekord keskaegsete kindluste vallutamisest ja kaitsmisest. Juttu tuli nii üldpõhimõtetest eesmärgi saavutamisel kui otsesemalt vahenditest ja võtetest. 




Riid ja Sulbi võtsid analüüsiks ette Indrek Hargla 25 loomeaastat ja tekstid nende sees. 





Targo Tennisberg tegi juttu masinõppest ja selle väljunditest. Muuhulgas torkis AI-müüte ja illusioone, ning arutles, mida lugeda tehismõistuseks, samuti viis läbi mõned vahetud katsed vestlusrobotiga. 




Pronto rääkis Saientoloogia ulmelisest palgest kõige karvade ja tulnukatega. 





Katrin Topkin ja Tuuli Tolmov võtsid sõna Noortekirjanduse ühingu ja üldisemalt noortekirjanduse teema. (Ühingu tegemistel saab silma peal hoida siin: noortekirjandus.ee)





Tormi Ariva tutvustas üht põnevat tõlget, mille ta ajaloosoppidest leidis (ikkagi paberitega ulmeajaloo uurija!) ja spekuleeris, kuidas ei ole mitte võimata, et juba kahekümnenda sajandi alguses oli olemas eestikeelne ulmelugejaskond, keda niisuguste teostega hääbuva ajakirja ligi meelitada. 



Loe Reaktorist ka teemakohast artiklisarja Wabariigi ulme: 
https://www.ulmeajakiri.ee/?wabariigi-ulme-esimene-osa
https://www.ulmeajakiri.ee/?wabariigi-ulme-teine-osa
https://www.ulmeajakiri.ee/?wabariigi-ulme-kolmas-osa
https://www.ulmeajakiri.ee/?wabariigi-ulme-neljas-osa 



Reaktori tööle saab kaasa aidata igaüks! Saada oma jutt, artikkel, arvustus, uudisvihje, arvamus või muu kaastöö toimetuse aadressile toimetus@ulmeajakiri.ee.
© Kõik jutud on autorikaitse objekt, mille kopeerimine ja levitamine on autori nõusolekuta keelatud! (0.0552)